banner686

15 Temmuz Darbe Girişimi’nin 2.yıldönümü

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin 2.yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı.Antalya...

15 Temmuz Darbe Girişimi’nin 2.yıldönümü
banner603

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal ve Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin 2.yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, 15 Temmuz Darbe Girişimi’nin 2.yıldönümü nedeniyle mesaj yayınladı.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutlayan Karaloğlu, “Bin yıldır üzerinde yaşadığımız bu topraklar ecdadımızın canları pahasına gösterdiği olağanüstü ve onurlu mücadele ile vatan olmuştur. 15 Temmuz’da bu onurlu mücadelenin en önemli yansımalarından bir tanesi ve son halkasıdır. Şanlı tarihimiz şahittir. Yüzyıllar boyunca pek çok kere, şehit ecdadımızın aziz kanlarıyla sulanmış olan bu topraklardan bizi uzaklaştırmaya çalıştılar. Cumhuriyetimizi, demokrasimizi, milli irademizi yok etmek, hürriyetimizi almak istediler. Ancak, Aziz milletimizin hürriyet aşkı ve bağımsızlık tutkusu karşısında hep yenilgiye uğradılar. Kût’ül-Amâre’de, Çanakkale’de, Büyük Taarruz’da olduğu gibi, milletçe verdiğimiz cesur ve onurlu mücadele sonunda, 15 Temmuz’da da hep birlikte kaybettiler” dedi.

“Milli birlik yürüyüşünde ve Cumhuriyet Meydanı’nda olalım”

Antalya’da düzenlenecek 15 Temmuz etkinliklerine tüm vatandaşları davet eden Karaloğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“7’den 70’e hepimiz, Varyantlardan başlatacağımız milli birlik yürüyüşünde ve Cumhuriyet Meydanı’nda olalım. Bu vesileyle bir kere daha, Bedir’den Malazgirt’e, Çanakkale’den Büyük Taarruz’a, 15 Temmuz’a, bir kez daha tüm şehitlerimizi rahmetle yâd ediyor, gazilerimize sağlıklı, huzurlu ömürler diliyor, aziz milletimizin Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü tebrik ediyorum.”

Ünal: “15 Temmuz gecesi milletimiz kahramanlık destanı yazmıştır”

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, “15 Temmuz gecesi ülkemizin birliği ve bütünlüğü için göğüslerini kurşunlara siper eden atalarından ilham alan milletimiz canlarını hiçe sayarak tankların, uçakların karşısına çıkmış, hainlere meydan okuyarak bir kahramanlık destan yazmıştır” dedi.

15 Temmuz’un hainlere karşı direnişin ve yeniden dirilişin sembolü olduğunu ifade eden Ünal, “Bilinmelidir ki ülkemiz üzerinde alçakça emelleri olan iç ve dış mihrakların demokrasimizi kesintiye uğratacak her türlü şer girişimlerine karşı Türk milleti her zaman tek yürek olacak ve bu hain planlara asla müsaade etmeyecektir.”

Rektör Ünal, “15 Temmuz darbe girişiminin ikinci yıl dönümünde bu tarihi olayı unutturmamak ve milletimiz için destanlaşan 15 Temmuz ruhunu canlı tutarak gelecek nesillere taşımak hepimizin görevidir. Ayrıca 15 Temmuz darbe girişiminin ve milletimizin zaferinin ulusal ve uluslararası alanda doğru bir şekilde anlatılması büyük önem taşımaktadır. Bu bilinçle Akdeniz Üniversitesi olarak üzerimize düşeni en iyi şekilde yaptık yapmaya da devam edeceğiz.” diye konuştu. Rektör Ünal mesajını “Vatan savunmasında şehit düşen vatandaşlarımıza rahmet diliyor gazilerimizi minnetle anıyorum” dedi.

Uysal: “iradeye dayanmayan bir grubun menfur darbe girişimini yaşadık"

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Türkiye’nin 15 Temmuz 2016’da, millet iradesine ipotek koymak isteyen, hiçbir meşru iradeye dayanmayan bir grubun menfur darbe girişimini yaşadığını söyleyerek, “15 Temmuz’da bir millet, ‘İrademe sahip çıkıyorum’ diyerek, iktidarı ve muhalefetiyle, bu saldırgan ve işgalci guruba direndi. İnsanlarımız, ‘İrademize ipotek konulmasını, irademizin hiçe sayılmasını kabul etmiyoruz’ dedi. İnsanlarımız, cumhuriyeti, modern demokratik hayatı, çok partili yaşamı ve hukukun üstünlüğü ilkesini gelecek nesillere taşımakta kararlı olduğunu bir kez daha, canı pahasına, ortaya koydu” diye konuştu.

15 Temmuz’un şehitlerini ve gazilerini düşündüğünde büyük bir hüzün günü olduğunu vurgulayan Uysal, “Ama hukuksuz, kanunuz ve zorbaca devlet yönetimine el koymak isteyenlere karşı milletin ortaya koyduğu ferasetle de bir onur ve gurur günü, bir demokrasi günü olarak da değerlendirilebilir. Bir kez daha Türk milletinin böyle karanlığı yaşanmamasını temenni ediyor; demokrasimizin, hukukun üstünlüğünün, çok partili yaşamın ve millet iradesinin tahakkuk ettiği modern bir düzenin daha da gelişerek ülkemizde varlığını sürdürmesi gereğine olan inancın altını bir kez daha çiziyorum” dedi.

Tütüncü: “15 Temmuz’da millet vatan ekseninde birleşti ve devletine sahip çıktı”

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “15 Temmuz 2016 gecesi milletimiz, Devletimizi yıkmak isteyen Fetullahçı Terör Örgütüne (FETÖ) mensup hainler tarafından Anadolu’daki bin yılı boyunca hiç tanık olmadığı tarihinin en alçak ihanet girişimi ile karşı karşıya kaldı. FETÖ’nün ordu içindeki vatan hainleri sokaklara çıktı, ülkenin Cumhurbaşkanı için suikastçiler gönderildi, Milletin Meclisi bombalandı, sivil insanların üzerine tanklar sürülerek şehit edildi ve sokaklarda insanlar kurşun yağmuruna tutuldu. Ellerindeki modern savaş araçları ile milletin üstüne giderek sindireceklerini, sokakları meydanları kuşatıp kısa sürede devletimizi yıkarak ülkeye el koyacaklarını zannettiler. Ama başaramadılar” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile milletin vatan ekseninde birleştiğini ve devletine sahip çıktığını hatırlatan Tütüncü, “Türkiye’nin her köşesinde milyonlar sokaklara çıkarak tanklara, kurşunlara karşı yürüdü. İnançları, vatanı, bayrakları, özgürlükleri, gelecekleri için darbecilere meydan okudu. Ölüm kusan silahlara karşı saklanmadı, darbecilerin yakasına yapıştı, modern silahlarına karşı baş kaldırdı, dimdik durdu, göğsünü siper etti ve bu ülkenin sahipsiz olmadığını gösterdi. Çanakkale ruhundan aldığı cesaret ve öz güvenle Kurtuluş Savaşımızı zafere taşıyan ve vatan sevgisinden başka düşüncesi olmayan yüce milletimiz “ya istiklal ya ölüm” diyerek 15 Temmuz gecesi ikinci bir kurtuluş savaşının destanını yazdı. Milletimizin millet olma bilincini, kararlılığını canı pahasına ortaya koyduğu bu yüce gün için o gece canlarını verenleri, kanlarını akıtanları, sakat ve yetim kalanları saygı ve hürmetle selamlıyorum. Aziz şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.”
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hamdi YALÇIN
Hamdi YALÇIN - 11 ay Önce

BEN YETİM KALMAYA RAZIYIM BABA!

BOMBALAR PATLIYOR BU GECE,

BUGÜN 15 TEMMUZ, NE OLABİLİR Kİ BABA?

DARBE GİRİŞİMİNDE BULUNMUŞ,

ORDU İÇİNDEN BİR AVUÇ HAİN.

DARBE BİLDİRGESİNİ OKUYOR SPİKER ŞU ANDA,

BABA NE OLACAK BU GECE?

NE YAPMAK İSTİYOR BU HAİNLER ŞİMDİ?

TELEVİZYONDA İZLEDİĞİM DİZİ YARIM KALDI,

BIRAKIN, SİZDE ÇAYINIZI YUDUMLAMAYI,

DUYUN KULAKLARINIZLA SPİKERİN SÖYLEDİKLERİNİ,

SEN BİR ŞEYLER SÖYLE ANNECİĞİM,

ŞAKA ETMİYORUM, ŞU ANDA DUYDUĞUMU SÖYLÜYORUM,

NE DARBESİYMİŞ, NERDEN ÇIKTI BU DEMEYİN?

DUYUYORSUNUZ DEĞİL Mİ? ŞİMDİ DE SELA OKUNUYOR,

SADECE BİZİM MAHALLEMİZDE DEĞİL,

TÜM MİNARELERDEN DALGA DALGA YAYILIYOR,

SEMALARA YÜKSELİYOR SELA SESLERİ,

YA BU SELALAR NİÇİN, NE OLUR SEN SÖYLE ANNE?

İÇİMDE ÖYLE BİR SIKINTI VAR Kİ, ANLATAMIYORUM SİZE,

BUGÜN 15 TEMMUZ, NİÇİN JETLER ÇOK ALÇAKTAN UÇUYOR ?

MİLLİ BAYRAMLARDA TÖRENLERİ İZLERKEN,

GÖK YÜZÜNDE RAKS EDEN UÇAKLARDAN

MEHMETÇİKLER PARAŞÜTLE ATLARKEN

HİÇ BÖYLE DUYULMAMIŞTI UÇAK SESLERİ,

BABA, İÇİMDE BİR KORKU, BİR ENDİŞE VAR

BU GECE RAHAT UYUYAMAM YATAĞIMDA

UYKU GİRMEZ GÖZLERİME SABAHA KADAR,

CENNET ÜLKEMİN DÖRT BİR YANINDA KAOS OLMASIN

HUZUR, KARDEŞLİK VE BARIŞ İKLİMİ HER YERİ SARSIN,

BAKIN BAKIN! TELEVİZYONDA YİNE BİR BAŞKA SPİKER ABLA

BAŞKOMUTAN VE CUMHURBAŞKANIMIZLA İLETİŞİM KURDU,

CUMHURBAŞKANI ŞU ANDA KARŞIMDA HALKA SESLENİYOR,

MİLLETİMİZİ MEYDANLARA, HAVA LİMANLARINA DAVET EDİYOR,

ANNE NE OLUYOR SÖYLE BANA? BU CENNET YURDUMDA;

OTOMATİK SİLAHLARLA KİME ATEŞ AÇILIYOR, KİMLER VURULUYOR?

TANKLAR KİMİN ÜZERİNE SÜRÜLÜYOR, ÖNÜNDEKİ ARAÇLARI EZİP GEÇİYOR,

HER YERDEN SİLAH SESLERİ DUYULUYOR, BOMBALAR ATILIYOR,

YOKSA ÜLKEMİZ İŞGAL EDİLMEK Mİ İSTENİYOR BU GECE?

BOMBALAR PATLIYOR, 15 TEMMUZ’DA NELER OLUYOR BABA ?

BAKSANA BABA! MEYDANLAR DÖNMÜŞ SAVAŞ ALANINA,

TEKBİR SESLERİYLE, BÜYÜK BİR CESARET VE KARARLILIKLA ;

MİLLET TANKLARIN ÖNÜNE GERİLİYOR, ÖLÜMÜ HİÇ DÜŞÜNMÜYOR,

BEDENLERİNİ SİPER EDİYOR, ÜZERLERİNE ÇIKIYOR,

BU DARBECİ, VATAN VE MİLLET DÜŞMANI HAİNLER
KİME HİZMET EDİYOR BU GECE BABA?

TBMM’NİN ÜZERİNE BOMBALAR YAĞIYOR,

KAMU KURUMLARI HİÇE SAYILIYOR,

BU HAİNLER, BU ZALİMLER, BU CANİLER,

MERHAMETİ, İNSANLIĞI YÜREKLERİNDEN SİLMİŞLER,

BU ALÇAK, GÖZÜ DÖNMÜŞ TERÖRİSTLER HALKA ATEŞ EDERKEN

KİME HİZMET EDİYOR, KİMLER SEVİNİYOR BU GECE?

BU GECE ŞEHİRLERE BOMBALAR YAĞIYOR ANNE,

15 TEMMUZ’DA HALKIN ÜZERİNE NİÇİN ATEŞ EDİLİYOR?

HALK SOKAKLARA ÇIKIYOR, MEYDANLARA KOŞUYOR BABA,

ÖNCE VATAN VE MİLLET DERDİN HEP BANA,

KARANLIK GECEDEN KURTULUP, KAVUŞALIM NURLU SABAHA,

BU GECE UYKU HARAMDIR İNSAN OLANA,

ŞANLI ORDUMUZ, KAHRAMAN GÜVENLİK GÜÇLERİ

DARBECİ HAİNLERE KARŞI İMAN VE İNANÇLA HALKIN YANINDA,

SENDE GİDECEKSİN, SEN DE KOŞACAKSIN MEYDANLARA,

VATAN VE BAYRAK İÇİN, EZAN VE MİLLET İÇİN ÇARPAR YÜREĞİM,

HAİN DARBECİLER AMAÇLARINA ULAŞMASIN DİLEĞİM,

DİRENECEKSİN, SENDE SİPER EDECEKSİN GÖĞSÜNÜ,

BEN YETİM KALMAYA ÇOKTAN RAZIYIM BABA;

ARKANDAN DUA EDECEĞİM, MİNİK ELLERİMİ AÇACAĞIM ALLAH’A

SEN ŞEHADET ŞERBETİNİ İÇİP ŞEHİT OLMAZSAN

BEN RAHAT UYUMAYACAĞIM, HAYATIM BOYUNCA,

MİLLET 15 TEMMUZ ZAFERİNE ULAŞINCA; İNAN BANA,

BEN HEM HUZURLU, HEM DE ÇOK MUTLU OLACAĞIM BABA,

Hamdi YALÇIN

SIRADAKİ HABER

banner695