Akdeniz Belediyeler Birliği’nden Eğitim Semineri

Akdeniz Belediyeler Birliği “Büyükşehir Yasası” hakkında birliğe bağlı belediye çalışanlarına yönelik eğitim semineri düzenledi.

Akdeniz Belediyeler Birliği’nden Eğitim Semineri
banner603
 Akdeniz Belediyeler Birliği, “13 İlde Büyükşehir Belediyesi ve 26 İlçe Kurulması ile Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun”a ilişkin eğitim semineri düzenledi. Akdeniz Bölgesi belediye başkanları, birlik meclis üyeleri ve çok sayıda belediye çalışanın katıldığı toplantıya Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Akdeniz Belediyeler Birliği Başkanı sıfatıyla katıldı.
 Toplantının açılış konuşmasını yapan Birlik Başkanı Muhittin Böcek, Akdeniz Belediyeler Birliği olarak 65’incikez toplandıklarını söyledi. Birliğin, adından da anlaşılacağa üzere, bölgede birlik olmayı gerektirdiğini dile getiren Başkan Böcek, son olarak yürürlüğe giren “Büyükşehir Yasası” hakkında düzenledikleri bilgilendirme seminerinde bir araya geldiklerini kaydetti.
 Türkiye Belediyeler Birliği Hukuk İşleri Müdürü Zeliha Mercimek ve İçişleri Bakanlığı Mahalli İdareler Genel Müdür Yardımcısı Süleyman Elban, yeni yasa hükümleri hakkında ilçe belediye çalışanlarını bilgilendirdi.
 Konyaaltı Belediyesi hizmet binasında düzenlenen eğitim seminerine yaklaşık 200 kişi katıldı.
Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2014, 17:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner695