banner686

Akseki’de sivrisinekle mücadele çalışmaları devam ediyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Akseki İlçesi’nde sivrisinekle mücadele çalışmalarına devam ediyor.Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Akseki’de sivrisinekle mücadele çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, kanalizasyon havalandırmaları,...

Akseki’de sivrisinekle mücadele çalışmaları devam ediyor
banner603

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Akseki İlçesi’nde sivrisinekle mücadele çalışmalarına devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Akseki’de sivrisinekle mücadele çalışmalarını sürdürüyor. Ekipler, kanalizasyon havalandırmaları, kanallar, dere yatakları ve çöp konteynırlarını ilaçlamayı sürdürüyor. Akseki Belediye Başkanı Mustafa İsmet Uysal, sivrisineğe karşı Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından kanalizasyon havalandırmaları, kanallar, dere yatakları ve çöp bidonlarını ilaçlama çalışmalarının devam ettiğini söyledi.

Sivrisinekle mücadelenin sırasıyla 51 mahallede yapıldığını anlatan Uysal, "Sivrisineklerin larva üretmesine müsait alanlar olan varil, bidon, dere yatakları, gölet, ağzı açık su deposu gibi sulak alanlar ile karasineklerin larva üretmesine imkan tanıyan gübrelikler ve çöp alanlarının ilaçlanması, çevre sağlığı açısından hiçbir yan etkisi bulunmayan biyolojik ve kimyasal ilaçlarla yapılıyor. Yaz aylarında akşam saatlerinde, 10 günde bir aynı mahallede olacak şekilde mahalle muhtarları eşliğinde gece ilaçlama çalışmaları sürdürülüyor" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner695