banner666
banner525

Al Yazmaların oyasını Giritliler yapacak

Al Yazma Kadın Danışma Merkezlerinin 3’üncüsü; Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın talimatı ile, Üçgen Mahallesi’nde bulunan Giritli Kültür Evi’nde oluşturuluyor.

Al Yazmaların oyasını Giritliler yapacak
banner603

Al Yazma Kadın Danışma Merkezlerinin 3’üncüsü; Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın talimatı ile, Üçgen Mahallesi’nde bulunan Giritli Kültür Evi’nde oluşturuluyor.

Muratpaşa Belediyesi, Üçgen Mahallesi’nin tek yeşil alanı Giritli Parkı’nda büyük revizyona park içinde bulunan Giritli Kültür Evi’yle başlıyor. Aynı zamanda Antalya Giritliler Derneği’nin de bulunduğu bina, mahalle sakinleri ve dernek üyesi kadınların talebi doğrultusunda Al Yazma Kadın Danışma Merkezi olarak da kullanacak.

Bayındır ve Gebizli mahallelerinin ardından Muratpaşa’da 3’üncüsü oluşturan Al Yazma Kadın Danışma Merkezi’nin kadına yönelik şiddetle mücadele ve kadının toplumsal hayattaki konumunu güçlendirmek amacıyla yürüteceği çalışmalar Antalya Giritliler Derneği’yle birlikte gerçekleştirilecek.

BAŞKAN UYSAL’IN TALİMATI

Üçgen Mahallesi’nde düzenlenen toplantı ve iftarlarda gelen kadın danışma merkezi taleplerini değerlendiren Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın talimatı ile başlanılan çalışmalar tamamlandı. Giritli Giritli Kültür Evi, 18 Eylül Pazartesi gününden itibaren aynı zamanda Al Yazma Kadın Danışma Merkezi olarak da hizmet vermeye başlayacak.

BELEDİYE VE DERNEK ORTAK ÇALIŞMASI

Antalya Giritliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Cem Çon, bölge sakinlerine büyük katkıları olacağına inandıkları bir çalışmayı Muratpaşa Belediyesi’yle birlikte yapmaktan son derece mutlu olduklarını söyledi. Aynı zamanda Al Yazma Kadın Danışma Merkezi haline gelen Giritli Kültür Evi’nin de bir Muratpaşa Belediyesi çalışması olduğunu hatırlatan Çon, şöyle konuştu:

‘BİNALARI YAŞATANLAR İNSANLARDIR’

“Ama unutulmaması gerekir ki, binaları yaşatan insanlardır. Bu çalışma sayesinde Giritli Kültür Evi içinde bulunduğu park alanı daha çok insanın girip çıktığı, kullandığı önemli bir kentsel buluşma alanı haline gelecek. Her anlamda dernek olarak bu çalışmanın çok yararlı olacağını düşünüyoruz. Yakın dönemde burada kurslar başlayacak. Bu kurslarda biz de artık Türkiye’de kadına yönelik şiddetle mücadele bir sembol haline gelmiş Al Yazmaların kenarına iğne oyasını yapacağız.”

Güncelleme Tarihi: 07 Eylül 2017, 22:12
banner568
YORUM EKLE
banner651
SIRADAKİ HABER

banner650

banner644

banner680

banner675

banner643

banner646