banner691
banner686

Antalya Hayvanat Bahçesi’nde yeni yavrular heyecan yarattı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi, yeni doğan yavrularla şenlendi. Geçtiğimiz günlerde dünyaya gelen deve yavrusu, hayvanat bahçesinin maskotu oldu. Yetkililer yavruya ‘Kuzey’ ismini verdi

Antalya Hayvanat Bahçesi’nde yeni yavrular heyecan yarattı
banner603
 Geniş doğal yaşam alanlarıyla Türkiye’nin en gözde hayvanat bahçelerinden biri haline gelen Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi, yeni sakinlerini ağırlamaya başladı. Yeni doğan yavrular baharı müjdelerken, hayvanat bahçesinin en yeni sakini yavru deve oldu. Yaklaşık 35 kilogram ağırlığında dünyaya gelen yavru devenin oldukça sağlıklı olduğunu bildirildi. Bakıcılarının ‘Kuzey’ adını verdikleri erkek yavru deve ile hayvanat bahçesindeki deve sayısı 5’e yükseldi. 

KEÇİ VE KOYUNLAR DA YAVRULADI
Öte yandan Antalya Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’ndeki farklı keçi ve koyun türleri de yavruladı. Cüce keçi ve Kamerun koyunu 4’er adet, Merinos koyunu 3 adet ve dağ keçisi 6 adet yavru dünyaya getirdi. Yetkililer, yakın zamanda ceylan, geyik, maymun, ayı ve apollosa pony atının yeni yavrularının hayvanat bahçesi ailesine katılmasını beklediklerini ifade etti.  
Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2013, 18:54
YORUM EKLE
banner651
SIRADAKİ HABER