banner677
banner525

Antalya OSB Brezilya Temaslarını Tamamladı

Antalya OSB Sektörel Ticaret Heyeti, Brezilya programı kapsamında 37 Brezilya firmasının temsilcileri ile yüz yüze görüşme yapıp yeni işbirliği ve ortaklık fırsatlarını değerlendirdi.

Antalya OSB Brezilya Temaslarını Tamamladı
banner660

AOSB SANAYİCİLERİ BREZİLYA’DA TEMASLARDA BULUNDU

Antalya OSB Sektörel Ticaret Heyeti, Brezilya programı kapsamında 37 Brezilya firmasının temsilcileri ile yüz yüze görüşme yapıp yeni işbirliği ve ortaklık fırsatlarını değerlendirdi.

Yeni yatırım ve ortaklık fırsatlarını değerlendirmek için Brezilya’ya giden Antalya Organize Sanayi Bölgesi Sektörel Ticaret Heyeti, temaslarını tamamladı. Antalya OSB Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Yayla başkanlığında 6 gün süren programa, Bölgede inşaat ve yapı sektörlerinde üretim yapan 18 sanayici katıldı

İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Seyahatin ilk gününde T.C. Sao Paulo Ticaret Ataşeliği ve Sao Paulo Küçük ve Orta Ölçekli Müteahhitler Derneğinde (APEMEC) bilgilendirme toplantılarına katılan heyet üyeleri, dernek yetkilileriyle birlikte yapımı halen devam etmekte olan bir okul inşaatında incelemelerde bulundu. Programın devamında Sao Paulo Ticaret Odasında ülkenin önde gelen ekonomistleri ve işadamlarının inşaat-yapı sektörüyle ilgili ülkenin mevcut durumunu anlattığı bir seminer gerçekleştirildi. Seminer sonrasında Sao Paulo Ticaret Odası ile Antalya OSB arasında iyi niyet ve işbirliği protokolü imzalandı.

37 FİRMA İLE 120 GÖRÜŞME

HEDEF PAZAR BREZİLYA

Brezilya pazarında bazı geleneksel ihraç ürünlerimizin iyi bilindiğini belirten Heyet Başkanı Mustafa Yayla, “Çoğu ürünümüzün de Avrupalı firmalar tarafından toptan alınıp perakende olarak pazara girdiğini gözlemledik. Ürünlerimizin kalitesinin yanı sıra AB ülkelerine göre fiyat avantajının olduğunun Brezilyalı ithalatçı firmalara anlatılması, ihracatçılarımızın da Brezilya pazarında aktif olmaları ve ürünlerini potansiyel müşterilere bire bir,  her açıdan tanıtmaları gerekmektedir. Türkiye ve Brezilya firmaları çeşitli konularda deneyimlerini paylaşarak güçlü bir ortaklık kurabilecek kapasiteye sahiptir. Firmalarımızın Brezilya’yı gelecek 50 yıl içindeki BRICS ekonomileri (Brezilya, Rusya, Hindistan, Çin, Güney Afrika) içinde yer alacağını göz önüne alarak değerlendirmelerinde fayda vardır” dedi.

BREZİLYA İŞBİRLİĞİNDEN YANA

Türkiye-Brezilya ekonomik ilişkilerinin, özellikle aynı konularda iş yapan firma ve kurumların işbirliği yapması halinde daha büyük bir potansiyele ulaşacağını aktaran Yayla, “Genel olarak Brezilya tarafı Türkiye ile işbirliği yapmak açısından konuya olumlu yaklaşmaktadır. Türk işadamlarının Brezilya’yı daha iyi tanıyıp, aktif bir şekilde konuya eğilmeleri, ülkeler arasındaki ticaret hacminin artmasında önemli rol oynayacaktır. Brezilya piyasasının koşullarını bilen ve tecrübe sahibi bir firma ile ortaklık yapılması, yapılan işlerin kolaylaşmasını sağlayabileceği gibi diğer iş fırsatlarının takibini de kolaylaştıracaktır” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2017, 21:21
banner568
YORUM EKLE
banner651
SIRADAKİ HABER

banner650

banner644

banner675

banner643

banner646