banner686

Başkan Böcek, afet bölgesinde...

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek, beraberindeki heyetle birlikte Kumluca, Finike ve Demre’de şiddetli yağmur sonrası oluşan hortum nedeniyle zarar gören çiftçileri ziyaret etti.

Başkan Böcek, afet bölgesinde...
banner603


İki gün önce yaşanan şiddetli yağış sonrası Finike, Kumluca, Demre ve Kaş ilçelerinde oluşan hortumda çok sayıda tarım alanı, sera ve yerleşim yeri zarar gördü. Ağaçlar devrildi, elektrik tellerinin kopması sonucu birçok bölgede kesinti meydana geldi.  1'i kamyon 5 araç yan yattı. Yaşanan afet nedeniyle 28 kişi çeşitli yerlerinden yaralanarak hastanelere kaldırıldı. Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek,  Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekilleri Mustafa Akaydın, Devrim Kök,  Niyazi Nefi Kara, CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, CHP Antalya İl Başkanı Mustafa Erdem  ve çok sayıda partili ile birlikte Kumluca, Finike ve Demre ilçelerini ziyaret etti.

HORTUM SONRASI AFET BÖLGESİNDE
Beraberindeki heyetle birlikte olayın sıcağı sıcağına afet bölgesini ziyaret eden Muhittin Böcek, bölge halkından afetin getirdiği zararlar hakkında bilgi aldı. İlk olarak Kumluca ilçesinde hortumla birlikte 6 dönüm serasını kaybeden çiftçi Turgut Önal’ı ziyaret eden Muhittin Böcek, felaketin büyüklüğünü afet yerinde çok daha iyi gördüklerini söyledi.

Başkan Böcek, “Türkiye'nin örtü altı sebze üretim merkezi olan Kumluca İlçesi'nde Mavikent Mahallesi'nde hortum önüne çıkan seraları, gecekonduları, enerji nakil hatlarını yerle bir etmiş. Evlerdeki eşyaları sokağa savurmuş, bazı evlerin çatıları uçmuş. Bizler bölge halkını ziyaret ederek, onların yanlarında olduğumuzu göstermek istedik.” diye konuştu.

FİNİKE’DE ÇİFTÇİLERLE KUCAKLAŞTI
Beraberinde ki heyetle birlikte Finike’nin Turunçova, Sahilkent, Yeşilyurt, Yuvalı ve Çavdır Yellice mevkiindeki tarım alanlarını, sera ve yerleşim yerlerini gezen Başkan Böcek, afetin etkilerinin burada da çok net görüldüğünü söyledi. İlk olarak evi çıkan hortum nedeniyle hasar alan Servet Sarıca’yı ziyaret eden Başkan Böcek, göz yaşlarını tutamayan Sarıca’yı teselli eden isim oldu. Sonrasında Finike Ziraat Odası Başkanı Halil Sarıçobanoğlu’yla bir araya gelen Başkan Böcek, afetin verdiği zarar hakkında bilgi aldı. “300 metre genişliğinde, 10 kilometre uzunluğunda ilerleyen hortum nedeniyle bölgede çok sayıda tarım alanı, sera ve yerleşim yeri zarar görmüş.” diyen Başkan Böcek, çiftçilerin yaralarının bir an önce sarılması gerektiğini bunun içinde ellerinden geleni yapmaya hazır olduklarını söyledi.

UZ VE TOPÇU’YA GEÇMİŞ OLSUN ZİYARETİ
Son olarak Demre İlçesi’ni ziyaret eden  Başkan Böcek, hortum da zarar gören seralarını söken çiftçileri ziyaret etti. Muhittin Böcek, çiftçilerin tek tek elini sıkarak yanlarında olduklarını bildirdi. Beraberindeki heyetle birlikte Demre’de İlçe Kaymakamı Murat Uz’u da ziyaret eden Muhittin Böcek, Demre bölgesinde afetin verdiği zarar ve bu zarar sonrasında yapılacaklar hakkında bilgi aldı.

Başkan Muhittin Böcek son olarak Demre Belediye Başkanı Süleyman Topçu’yu ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2017, 18:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner695