banner686

Bedenleriyle altın oranı oluşturdular

Muratpaşa Belediyesi’nin Zeytinköy Destek Eğitim Kursuna devam eden 96 öğrenci bir araya gelerek 23 Kasım Fibonacci Günü yani Dünya Altın Oran Günü’nde altın oran spiralini oluşturdular.Muratpaşa Belediyesi’nin Antalya’nın sosyo-ekonomik...

Bedenleriyle altın oranı oluşturdular
banner603

Muratpaşa Belediyesi’nin Zeytinköy Destek Eğitim Kursuna devam eden 96 öğrenci bir araya gelerek 23 Kasım Fibonacci Günü yani Dünya Altın Oran Günü’nde altın oran spiralini oluşturdular.

Muratpaşa Belediyesi’nin Antalya’nın sosyo-ekonomik imkânları en kısıtlı mahallesi Yeşildere ya da bilinen ismiyle Zeytinköy’de çalışmalarını sürdüren Destek Eğitim Kursu, Dünya Altın Oran Günü olarak da bilinen 23 Kasım Fibonacci Günü’nde sıra dışı bir etkinlikle kutladılar. 96 öğrenci, matematik öğretmenleri eşliğinde yan yana gelerek 12. ve 13. yüzyıllar arasında İtalya’da yaşamış matematikçi Leonardo Fibonacci’nin sayı dizisin sabit oranının Latincedeki ifadesi ‘Fi’ harfi şekil karşılığı olan altın oran spiralini oluşturdu. Öğrencilerin yan yana gelerek oluşturduğu altın oran sembolü havadan da görüntülendi.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2018, 13:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner695