banner525

Çocuklara Masal Parkı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın resmi açılışını yaptığı Kepezpark Varsak’ta, Antalya’nın ilk masal parkı da çocukların hizmetine sunuldu.

Çocuklara Masal Parkı
banner603
HABERİN GALERİSİ
Çocuklara Masal Parkı

Çocuklara Masal Parkı

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, dev projelerle ilçenin değerini artırırken, çok sevdiği çocuklara yönelik yatırım yapmayı ihmal etmiyor. Başkan Tütüncü, çocuk kulübü, bilgi evi, çocuk meclisi, spor okulu hizmeti götürdüğü, kültürel, sportif yarışmalarla sosyal ortam sunduğu çocuklara, muhteşem bir eser daha armağan etti. 

Antalya’nın ilk masal parkı 

Tütüncü’nün, çılgın bir proje olarak yapımını başlattığı ve geçtiğimiz Pazar günü Başbakan Erdoğan’ın resmi açılışını yaptığı Kepezpark Varsak projesinde 5 dönümlük masal parkı inşa edildi. Antalya’nın ilk tam olimpik kapalı yüzme havuzunun da bulunduğu tesisteki masal adasında, çocuklar çok sevdikleri masal ve çizgi film karakterleriyle buluşacak. Antalya’da bir ilk olan masal parkında, klasik ve günümüzün popüler çizgi film karakterlerinin, Türk ve dünya masal kahramanlarının maketleri, ortam canlandırmaları bulunuyor.

1 milyon 800 bin lira’ya yapıldı 

Tom ve Jery, Pepe ve Kız arkadaşı gibi çizgi film karakterlerinin maketlerle canlandırıldığı parkta, Külkedisi, Keloğlan gibi masallar ise sanatsal çalışmalarla mizansen ediliyor. Maliyeti, yaklaşık 1 milyon 800 bin lira olan masal adasında, 88 adet heykel ve 14 adet mizansen canlandırması yer alıyor.

Çizgi film ve masal kahramanları 

Tom ve Jerry, Caillou ve Kedisi, Pepe ve Kız arkadaşı, Red Kit, Aslan Kral, Taş Devri, , Sünger Bob-Yengeç gibi çizgi film kahramanlarının renklendirdiği masal adasında, Külkedisi, Keloğlan, Rapunzel, Pinokyo, Boğaçhan, Hacivat ve Karagöz, Don Kişot, Alaaddin, Kırmızı Başlıklı Kız, Nasrettin Hoca, Deli Dumrul, Yedi Cüceler gibi masal kahramanları da çocukları bekliyor.

Keloğlan da var Nasrettin Hoca da 

Günümüz çizgi filmlerinden yola çıkılarak üretilen Keloğlan masalında, üç arkadaşı, annesi, Bilgecan Dede, prenses, padişah, iki saray karakteri, kara vezir, kötü cadı, uzun ve huysuz karakterleri şeklinde canlandırılıyor. 
Rapunzel masalı ise kuleden saçlarını sarkıtarak prensin gelmesini bekleyen Rapunzel, ona doğru atıyla yaklaşan prens ve kötü cadı ile oluşan konsept olmak üzere üç ana karakterden oluşuyor. Nasrettin Hoca masalında ise göle maya çalma, parayı veren düdüğü çalar ve kazan doğurdu fıkraları tasvir ediliyor. 

Güneş yüzlü çocuklara armağan etti 

Kepezpark Varsak’ta, yaklaşık 1500 seyirci kapasiteli tribünü bulunan tam olimpik yüzme havuzu, Uluslararası Yüzme Federasyonu (FINA) standartlarına uygun olarak, 3,10 metre derinliğinde ve 25x50 metre boyutlarında 10 kulvarlı olarak yapıldı.

FIFA standartlarına uygun 500 kişilik açık tribünleri ve soyunma odaları olan 45x25 metre boyutlarında 2 adet sentetik çim futbol sahası ile FIBA kurallarına uygun 2 adet basketbol sahası, gençlik merkezi, 4 adet cep sinema salonu da gençlerin hizmetine sunuldu.

Başkan Hakan Tütüncü de masal parkını geleceğin güneş yüzlü çocuklarına ve gençlerine armağan ettiğini söyledi. 
Güncelleme Tarihi: 18 Aralık 2013, 13:44
banner636
YORUM EKLE
banner634
SIRADAKİ HABER

Kumluca İmsakiye

Kumluca İmsakiye

banner625

banner630

banner587

banner588

banner590

banner591

banner586

banner623

banner618