DANS TUTKUSU YAŞ TANIMIYOR

Muratpaşa Belediyesi ‘Yaşlı Evlerinde’ geçen yıl başlayan kurslarda dansa tutkuyla bağlanan...

banner850
DANS TUTKUSU YAŞ TANIMIYOR
banner764
banner603

Muratpaşa Belediyesi ‘Yaşlı Evlerinde’ geçen yıl başlayan kurslarda dansa tutkuyla bağlanan ‘kıdemli’ Muratpaşa sakinleri, bu yıl 14 – 16 Ekim tarihlerinde düzenlenecek Dans Şampiyonası’na katılacak. 50 ve üstü yaş gruplarında Antalya’nın ilk defa temsil edileceği yarışma için 6 çift haftada 3 gün Fener Yaşlı Evi’nde tango, vals, foxtrot, quick step danslarını çalışıyor.    

“Ötekisiz bir Muratpaşa” için herkese koşulsuz hizmet üreten Muratpaşa Belediyesi, bugün sayıları üçe çıkan ‘kıdemli’ ilçe sakinlerine yönelik Yaşlı Evleri’nde Ekim ayında düzenlenecek Dünya Dans Şampiyonası’nın telaşı var. 50 yaş ve üstü yaş gruplarda Antalya’nın ilk defa temsil edileceği yarışma için 6 çift haftada 3 gün Fener Yaşlı Evi’nde tango, vals, foxtrot, quick step danslarını çalışıyor.

DANS HER YAŞTA  

Dans eğitmeni Şima Elif Umdu, Muratpaşa Belediyesi’nin ‘Yaşlı Evleri’nde dans eğitimlerinin geçen yıl başladığını söyledi. Muratpaşa’nın ‘kıdemli’ sakinlerinin dans kurslarına tedirgin, “Yapabilecek miyiz, becerebilecek miyiz?” gibi sorularla başladığını anlatan Umdu, “Birkaç dersin ardından dansın bireye verdiği o özgüven duygusu canlandı ve her yaşta dans edilebileceği gerçeği Muratpaşa Belediyemizin Yaşlı Evi’nde de ortaya çıktı” diye konuştu.

TAKIM OLARAK İDDİALILAR

Kursa gösterilen yoğun ilgi ve eğitimler sırasında kıdemli Muratpaşa sakinlerini gösterdiği özen ve ciddiyet sonucunda bu yıl takım halinde ‘WDSF Senior II Standard Dünya Şampiyonası’na katılma kararı aldıklarını belirten Umdu, 6 çiftle yarışmada yer alacaklarını söyledi. 14-16 Ekim tarihleri arasında Belek’te Gloria Sports Arena’da düzenlenecek şampiyonada 35’ten başlayarak 65 yaş ve üstü olmak üzere 4 farklı yaş grubunun bulunacağını kaydeden Umdu, “Biz 50 yaş ve üstü gruplarda takım olarak yer alacağız. Bu Antalya için bir ilk olacak. Şu bir gerçek işin içine yarışma girince burada herkes sonuna kadar dans etmek istiyor” dedi.

‘SEVİYORUM BU EVLERİ’

Şampiyonada podyuma çıkması beklenen 63 yaşındaki Emel Özgür, Yaşlı Evi’ndeki dans kursları sayesinde içlerinde saklı kalmış bir yeteneğin ortaya çıktığını söyledi. Özgür, “Yarışma bizim için çok özel. Haftanın 3 günü çalışıyoruz. Burada enerji var, sinerji var. Yaşlıya sevgi, saygı ve hürmet dışında onun gizli kalmış yeteneklerini burada ortaya çıkarmanın rahatlığı huzuru var. Birliktelik ve paylaşım var.” diye konuştu. Muratpaşa Belediyesi’nin kendilerine sağladığı imkanlara çok özenen arkadaşları olduğunu anlatan Özgür, “Böyle bir yaşta böyle bir hizmeti aldığımız için mutluyuz. Hem yaşlı hem ağırbaşlı değiliz. Ben mutluyum. Seviyorum bu evleri” dedi.

 

FELÇ GEÇİRMİŞTİ ŞİMDİ DANS EDİYOR

Muratpaşa Belediyesi’nin Yaşlı Evi’nin bir diğer üyesi 71 yaşındaki Ayhan Yağcıoğlu, 10 yıl önce felç geçirdi. Felce bağlı olarak bir süre konuşma zorluğu yaşayan Yağcıoğlu, şimdi kendi yaş kategorisinde yarışmanın en iddialı isimlerinden biri haline geldi. Yağcıoğlu, Muratpaşa Belediyesi’nin yaşlılara sağladığı olanaklar dolayısıyla teşekkür ederek çalışmaları olumlu bulduğunu söyledi.

‘ÇOK ÇOK İYİ HİSSEDİYORUZ’

Mine Kırış ise 59 yaşında 14-16 Ekim’de düzenlenecek dans yarışmasına büyük bir ciddiyetle hazırlanıyor. Haftanın 3 günü yapılan çalışmaları atlamayan Kırış, “Bu tür etkinlikleri çok seviyorum. Dansa hayatımda ilk defa katılıyorum. Buradaki arkadaşlık ortamı çok güzel, birbirimiz çok seviyoruz. Murutpaşa Belediyesi’nin katkılarıyla kendimizi çok çok iyi hissediyoruz” diye konuştu.

‘GENÇLEŞMİŞ ÇIKIYORUZ’

İsa Vuran da Yaşlı Evi’ndeki dans günlerine saatinden önce gelip yerini alanlar arasında. 63 yaşındaki Vuran, “Sevinçle, koşarak geliyorum. Buradan çıkınca kendimizi dinç, neşeli ve hatta gençleşmiş hissediyoruz. Başkanımız Sayın Ümit Uysal’a çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2016, 15:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER