DENİZDE SU CİMNASTİĞİ

Antalya’da kadınlar hafta sonuna Muratpaşa Belediyesi’nin su cimnastiği...

 DENİZDE SU CİMNASTİĞİ
banner603

 Antalya’da kadınlar hafta sonuna Muratpaşa Belediyesi’nin su cimnastiği ve fizik tedavi öğretmeni Rachid Arnouss’la düzenlediği su cimnatsiğiyle başladı. İnciraltı Halk Plajı’nda kadınlar Türkiye’de ilk defa denizde jimnastik yaptı.

Son 2 yılda altyapı yatırımları ve gerçekleştirdiği etkinliklerle 10 bin 646 komşusuyla Türkiye’nin nüfusa göre en fazla kitle sporu yapılan belediyesi Muratpaşa, 5 yıldızlı otellerin havuzlarıyla sınırlı kalan su cimnastiğini denizde Muratpaşalı kadınlarla buluşturdu.   

Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın 2 yıllık mücadelesi sonucunda yaz aylarında faaliyete geçen İnciraltı Falez Halk Plajı’nda kadınlar Cumartesi gününe sporla başladı. Dünyaca ünlü su cimnastiği ve fizik tedavi öğretmeni Arnouss’la önce iskelede ısınma hareketleri yapan kadınlar sonra denize girdi ve cinastiğe denizde devam etti. Arnouss’un gösterdiği hareketleri büyük bir dikkat ve başarıyla yapan kadınlar 1 saatlik programın sonunda denizde Türk bayrağı açtı.

Programa katılan farklı yaş guruplarından kadınlar, Belediye Başkanı Ümit Uysal’a sağladığı bu imkan dolayısıyla teşekkür etti. Öncelikle etkinliğin gerçekleştiği plajın “fevkalade” olduğunu aktaran kadınlar, “Muratpaşa’da yaşamak artık bir keyif haline geldi. Güne denizde sporla başlayıp, sanat kurslarında, yaşlı evlerinde, parklarında keyifle vakit geçirebileceğimiz çok sayıda imkanımız var” diye konuştu.   

Güncelleme Tarihi: 02 Ekim 2016, 15:42
banner756
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner755

banner695