Dumanlı Yayla yolu ilk kez asfaltlanıyor

Antalya, Konya ve Isparta üçgeninde stratejik bir öneme sahip olan 11 km’lik Dumanlı Yayla yolundailk kez gerçekleştirilen asfalt çalışmaları sonucu ulaşım artık daha rahat ve konforlu yapılacak.

Dumanlı Yayla yolu ilk kez asfaltlanıyor
banner603

Antalya Büyükşehir Belediyesi Manavgat’ın Dumanlı Yayla yolunu asfaltlıyor. Antalya, Konya ve Isparta üçgeninde stratejik bir öneme sahip olan 11 km’lik Dumanlı Yayla yolundailk kez gerçekleştirilen asfalt çalışmaları sonucu ulaşım artık daha rahat ve konforlu yapılacak.

Antalya Büyükşehir Belediyesi yolları konforlu hale getirmeye devam ediyor. Yaz aylarında sıkça kullanılan yayla yollarında da çalışmalar yapan Büyükşehir Belediyesi, Manavgat ilçesi Dumanlı yayla yolunu asfaltlıyor. Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı alt yapı ekiplerinin asfalt hazırlığını tamamladığı Antalya, Konya, Isparta üçgeninde stratejik bir öneme sahip olan 11 km’lik Dumanlı yayla yolunda, sathi kaplama çalışması yapılıyor.

ÇALIŞMALARI İNCELEDİLER

Konya’nın Beyşehir ilçesine, bir bölümü de Isparta’ya uzanan ve ilk kez asfaltla tanışan Dumanlı Yayla yolunda ulaşım artık daha rahat ve konforlu yapılabilecek. Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler sorumlusu İsa Akdemir, Solaklı Yörükleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Selahattin Çolpak, Çakış Mahalle Muhtarı Sami Gündoğdu, YeşilbağMahalle Muhtarı Ahmet Özkul çalışmaları yerinde inceledi.

BÖCEK’E TEŞEKKÜR

Solaklı Yörükleri Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Selahattin Çolpak “Her yıl Dumanlı yaylasında Yörük Şöleni gerçekleştiriyoruz, çoğunlukla Serik ve Manavgatlı vatandaşlarımız bu yolu kullanıyor. Yolumuz çok bozuktu. Artık asfalt sayesinde ulaşım daha kolay olacak. Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’e ve ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.

KONYA BEYŞEHİR’E ve ISPARTA’YA BAĞLANIYOR

Çakış ve YeşilbağMahalle Muhtarları da Dumanlı yayla yolunun ilk kez asfaltlandığını belirterek, “Yolumuz çok önemli bir konumda bulunuyor. Konya Beyşehir’e, bir bölümü de Isparta’ya bağlanıyor. Yolumuzu asfaltla tanıştıran Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e hizmetleri için teşekkür ederiz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner707

banner695