Dünya Çocukları Akseki’de buluşacak

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Antalya’nın Akseki ilçesi’nde düzenlenecek Dünya Çocuklarının Toroslarda Dostluk Buluşması Festivaline, 10 ülkeden 350 çocuk katılacak.

Dünya Çocukları Akseki’de buluşacak
banner764
banner603

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Antalya’nın Akseki ilçesi’nde düzenlenecek Dünya Çocuklarının Toroslarda Dostluk Buluşması Festivaline, 10 ülkeden 350 çocuk katılacak.

22 Nisan pazar günü Akseki ilçesi’nde düzenlenecek olan Dünya Çocuklarının Toroslarda Dostluk Buluşması Festivaline, 10 ülkeden 250 çocuk katılacak. Akseki Kaymakamlığı, Akseki Belediyesi ve FOMGED Gençlik Kulübü’nün işbirliği ile düzenlenecek festivalle ilgili Kaymakam Muhammed Emin Nasır, Türkiye, Romanya, Estonya, Tayland, Ukranya, Filistin, Ürdün, Kırgızistan, Letonya ve Rusya’dan 250 çocuğun ilçeye geleceğini kaydetti.

Dünya çocuklarını altıncı kez Akseki’de buluşturacaklarını ifade eden Nasır, farklı kültürlerden çocukların bir araya gelmesiyle Akseki’de büyük bir coşku yaşanacağını söyledi. Çocukların, Kaymakamlık, Akseki Belediyesi tarafından misafir edileceğini belirten Nasır, "Dünya çocukları buradaki yaşıtlarıyla bir araya gelerek gönüllerince eğlenip, kültürlerini paylaşacaklar. Minikleri ilk önce tarihi Sarıhacılar Mahallesinde Aksekili çocuklarla buluşturacağız. Burada tarihi düğmeli evleri, Türk Folklor Müzesini gezdirip, öğle yemeği ikram edeceğiz. Daha sonra tarihi İpek Yolu üzerinde Akseki’ye götüreceğiz. Daha sonra Akseki Etnografya Müzesi ve ‘Ben Akseki’yim’ fotoğraf müzesini gezdirip Çocukların Akseki gezisinin ardından Uluslararası Antalya Çocuk Festivali Akseki gösterileri gerçekleştirilecek" dedi.

Tarihi Sarıhacılar Mahallesinde yürütülen hazırlıkların tamamlandığını belirten Kaymakam Nasır, minik misafirleri en iyi şekilde ağırlamak istediklerini dile getirdi.

Festivalin yapılmasına destek veren FOMGED Gençlik Kulübü ve Sarıhacılar’da alternatif turizm işletmeciliği yapan Mustafa Kavasoğlu da "5 yıldır Sarıhacılar’a dünya çocuklarını getiriyoruz. Bu yıl ise altıncısını düzenliyoruz. 250 çocuk Akseki’ye gelecek. Çocuk her yerde çocuktur. Çocuklar insanlığın geleceği. Onlara dünyanın güzel ve her şeye rağmen yaşanabilir olduğunu bu tür uluslararası etkinliklerle anlatmaya çalışıyoruz dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2019, 16:38
banner756
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner755

banner695