banner434
03 Aralık 2016 Cumartesi

DERS SAATLERİ: NE KADAR AZ, NE KADAR FAZLA?
banner390

Elmalı Güreşleri 2013 - Canlı -

661.Tarihi Elmalı Yeşilyayla Yağlı Pehlivan Güreşleri'nin başpehlivanı Kumluca'lı Orhan Okulu oldu.

08 Eylül 2013 Pazar 11:36
Elmalı Güreşleri 2013  - Canlı  -
banner441
banner268
Güreşlere Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Milletvekili Mehmet Günal, Cumhuriyet Halk Partisi Antalya Milletvekili Gürkut Acar, Burdur Milletvekili Ramazan Kerim Özkan, Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, ilçe belediye başkanları, meclis üyeleri, muhtarlar ve binlerce vatandaş katıldı  
Finalde  Mehmet Yeşil Yeşil ile karşılaşan Orhan Okulu, puanlamada rakibini yenerek 661. Elmalı Yeşil Yayla Yağlı Güreşleri'nin başpehlivanı ünvanını kazandı.

Okulu, altın kemerini, kupasını ve madalyasını Elmalı Belediye Başkanı Hüseyin Altıntaş ve 661. Güreş Ağası Cemal Ekşioğlundan aldı. 

661. Tarihi Elmalı Yeşilyayla güreş ağalığını, 3 yıl üst üste güreş ağası olan iş adamı Cemal Ekşioğlu oğlu Galip Ekşioğlu'ndan 150 bin TL'ye tekrar geri aldı. 

 Elmalı Belediye Başkanı ve Güreş Tertip Komitesi Başkanı Hüseyin Altıntaş, Elmalı Yeşilyayla Güreşleri'ne devlet tarafından tam destek verilmesini istedi. Altıntaş, "Güreşler 3 gündür sabahtan akşama kadar devam etti. Ata sporumuz güreşlerin devam etmesi için devlet yöneticilerimizden destek vermelerini istiyorum. Güreşlerimiz kendi kıt imkanlarımızla yapıyoruz. Bu tip büyük organizasyonlar mahalli imkanlarla yapılması imkansız, destek alamamamız bizleri zor durumda bırakmaktadır" dedi.

    Yorumlar

GAZETE MANŞETLERİ
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV
banner440