banner686

ENGELLİ OLMAK, HAYATI YAŞAMAYA ENGEL DEĞİLDİR!

Antalya Ülkü Ocakları tarafından düzenlenecek olan konserde "Beden dili uzmanı" ile işitme engelli vatandaşlar için de sunum yapılacak.

 ENGELLİ OLMAK, HAYATI YAŞAMAYA ENGEL DEĞİLDİR!
banner603Bilindiği üzere her engelliler gününde sözler verilir ve o sözlerin hiç biri tutulmaz. Hatta hatırlanmaz. engelliliği, engellileri, engellenenleri gerçekten anlayan pek azdır.
Üstelik konser, şiir gecesi vb. eğlence programlarında onlar hiç düşünülmez, hatırlanmaz ve yer verilmez.

Ülkü Ocakları Antalya İl Başkanı Av. Emrah Taşkın, emsal programlara ve organizasyonlara örnek olması ve yaşadığımız hayatta engellilerin önündeki engellerin kaldırılması için somut bir adım attı. Konuyla ilgili sosyal medya üzerinden de duyuru yapıldı.

Taşkın konuyla ilgili yaptığı açıklamasında; "Biz düşüncelerimizi ve hareketlerimizi günübirlik durumlara göre belirlemiyoruz. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'nde 'Herhangi bir 'Aralık'ta değil, her zaman yanınızdayız.' derken de samimi duygu ve düşüncelerimizi aktarmıştık. Söylemlerin eyleme dönüşmesi samimiyetin bir göstergesidir. Bu bağlamda Antalya Ülkü Ocakları olarak,4 Ocak 2015 tarihinde Cam Piramit'te "Yeni Ufuklara Doğru Ülküde Birlik Gecesi" adıyla bir konser programı düzenledik. Engelli kardeşlerimizin önüne koyulan engelleri kaldırmak için somut bir çalışma yaptık ve profesyonel bir beden dili uzmanı aracılığıyla işitme engelli kardeşlerimize verdiğimiz önemi göstermek istedik. Bu uygulamamızın aynı zamanda örnek teşkil edip, tüm organizasyonlarda engellilerin de hatırlanması gerektiğini vurgulamayı amaçlıyoruz. İnsan her türlü engeli aşabilir. Yeter ki; gönüller engelli olmasın." ifadelerine yer verdi.
Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2015, 10:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner695