banner686

Güçbirliği Platformu Başkan Adaylarını Ağırladı

Güçbirliği Platformu AK Parti Kepez Bld.Bşk Hakan TÜTÜNCÜ ve MHP Grubunun 4 Belediye Bşk adayını ağırladı. Antalya Güçbirliği Platformu'nda AK Parti Kepez'den Hakan TÜTÜNCÜ’yü ilk bölümde, ikinci bölümde ise MHP'den Kemal ÇELİK, Murat DİNÇ, Cengizhan GÖKÖZ ve Serhat KAMAÇ’ı seçim öncesi sunumlarını yapmak üzere STK’lar ile buluşturdu.

Güçbirliği Platformu Başkan Adaylarını Ağırladı
banner603
 

Platform Yürütme Kurulu Başkanı Canan TUNGAR’ın başkanlığında, yönetim kurulu üyelerinin de hazır bulunduğu toplantı, uygulama otelinde yapıldı. Toplantıya Güçbirliğine üye pek çok STK ve siyasetçi katıldı.

Önce Ak Parti Kepez Bld. Bşk Hakan TÜTÜNCÜ ve ekibi konuk olarak katılarak 5 Yıl süreyle yaptıklarını ve yapacaklarını anlatarak bir tanıtım filmi ile sunum yaptı.

Tütüncü genel olarak şunları kaydetti. “Modern Dünya da sivil toplum kuruluşlarının yeri ve önemi çok büyük. Sivil Toplumculuk adanmışlığı gerektiren bir iş olduğu için çok önemli bir erdem, fazilettir.. Birçok noktada ilkleri Antalya ya yaşattık.. Antalya nın en büyük kongre merkezini kazandırıyoruz.

2009 Seçimlerinde vaatlerimizden bir tanesiydi kongre turizmine hizmet edecek bir kongre merkezi kazandırmak olmuştu ve biz bunu Antalya ya mal ediyoruz. Antalya ya kazandıracağımız bu eser Antalya da ulusal ve uluslararası pek çok kongre düzenlenmesini sağlayacak.

Kepez de göreve gelindiğinde nasıl bir Kepez vardı dersek; Kepez de yoğun bir göç nedeniyle yaşanan hareketlilik ve şehirleşmede doğru atılamayan adımlar nedeniyle yaşanan keşmekeş (gecekondulaşma) yaşanmaktaydı. Belediyeciliği 3 temel ayağa bağladık ve bu bağlamda çözümler ürettik. Yol, asfalt yapmak belediyelerin asli görevidir. 18.000 Tapu problemini çözdük. Sosyal ve Kültürel Belediyecilik konusunda da büyük çalışmalar yaptık . Engelliler, yaşlılar, madur kadınlar gibi dezavantajlı gruplarda gerekeni yaptık.” Dedi.

Daha sonra MHP Grubunun Antalya’da 4 Bölgenin Belediye Başkan adaylarını Güçbirliği Platformunda STK’lara projelerini aktarma, sunumlarını yapma imkânını buldular.

Güçbirliği Platformu Yürütme Kurulu Başkanı Canan Tungar’ın başkanlık ettiği toplantıya, Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Çelik, MHP Kepez Belediye Başkan Adayı Murat Dinç, MHP Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Cengizhan Gököz ve MHP Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Serhat Kamaç ve Sivil Toplum Kuruluşlarının yöneticileri katıldı.

Antalya’yı yeni bir yönetim modeli ile yöneteceklerini belirten Milliyetçi Hareket Partisi Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Çelik, bu yönetim modelinin için STK’lar ile birlikte özel sektörün ve üniversitenin de yer alacağını vurgulayarak, şunları söyledi:

“Antalya’yı Antalya’dan, Antalya’nın dinamikleri ile birlikte yönetmemiz gerekiyor. Sivil Toplum Kuruluşlarını, hizmetleri engelleyen, Belediye’yi mahkemeye veren kuruluşlar olarak görürsek, bugünden bir farkımız olmaz. Kent Konseyi’ni aynı çatı altında buluşturacağız. Kuracağımız Koordinasyon ve Planlama Kurullarında STK’lar temsilcileri ile mutlaka yer alacaktır. Onların projeleri ve görüşleri belediye meclis toplantılarında ele alınacak ve desteklenecektir.”

MHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kemal Çelik’ten sonra söz alan MHP Muratpaşa Belediye Başkan Adayı Cengizhan Gököz, MHP Kepez Belediye Başkan Adayı Murat Dinç ve MHP Konyaaltı Belediye Başkan Adayı Serhat Kamaç’da STK yöneticilerine yapacakları hizmetler ve projelerle ilgili bilgi verdiler.

Güçbirliği Platformu Yürütme Kurulu Başkanı Canan Tungar’ da, MHP’li Belediye Başkan Adaylarına teşekkür ederek, “Antalya ile ilgili projelerinizde Antalyalılara da yer vermeniz inanılmaz güzelliktedir. Her projeniz içinde Antalya’nın nabzı sayılan Sivil Toplum Kuruluşlarına da yer ve önem vermeniz için de ayrıca teşekkür ederim. İnşallah seçilirsiniz ve bu güzel projelerinizi hayata geçirirsiniz. Sivil Toplum Kuruluşları olarak bizler her zaman destekçiniz olacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2014, 10:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner705

banner695