Hakkımız Var Engelime Engel Olma

Hasta ve Engelliler İle Yakınları Hakları Derneği (HEYAD); AB, Sivil Düşün ‘Bizi Bağlayan Şeyler’ kapsamında başlatmış olduğu ‘Hakkımız Var Engelime Engel Olma’ projesi çerçevesinde Elmalı Belediyesi ile İş Birliği Protokolü İmzaladı

banner850
Hakkımız Var Engelime Engel Olma
banner764
banner603

İmzalar HEYAD Başkanı Hüseyin Ayhan ve Elmalı Belediye Başkanı Halil Öztürk tarafından atıldı. Belediye Başkanı Halil Öztürk; ‘Belediye olarak Elmalı halkına hizmet etmek, sorunlarına çözüm aramak, çözüm için diğer kurumlarla da iş birliği yapmak için çalışıyoruz. Özellikle bu zor pandemi sürecinde engelli, hasta ve yakınlarımıza proje kapsamında yapılacak olan bilgilendirme çalışması 60 mahallede gerçekleşecek olup  onların kendilerini yalnız hissetmemeleri COVID-19 hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlayarak hayırlı olmasını diliyorum.’ dedi. Ardından HEYAD Başkanı Hüseyin Ayhan söz alarak ‘AB, Sivil Düşün destekli bu projemiz ile Emalı İlçesinde ve merkez mahallelerde dahil olmak üzere 60 mahalleyi ziyaret ederek burada halkımıza COVID-19, hijyen, sosyal mesafe, engelli, hasta ve yakınlarının hakları, hak arayışları, nereye ve nasıl yapılır gibi konularda bilgilendirme yapılacaktır. Bu bilgilendirmeler broşür, afiş, el ilanı ile sosyal mesafe kurallarına uyarak yapılacak olup Elmalı Belediyesi İle yaptığımız iş birliği sayesinde kalıcı ve sürdürülebilir hale gelecektir. Belediye Başkanı Sn. Halil Öztürk’ e teşekkür ederiz. Böyle toplum yararına olan bir projede katkı sundukları için.’ dedi.

Ardından imzalar atıldı toplu fotoğraf çekimi yapıldı. HEYAD proje ekibi daha sonra Elmalı Gölova Mahallesi ve Özdemir Mahallesinde çalışmalar yaparak ziyaretlerini gerçekleştirdi.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2020, 17:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER