banner666
banner525

İstanbul’a Antalyalı Başkan

İstanbul’un yeni dönemde Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürütecek olan Uysal, "Bizde makam mevki sadece hizmet etmek için vardır. Amacımız Allah rızası, milletin hayır duasıdır” dedi.

İstanbul’a Antalyalı Başkan
banner603

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın istifasının ardından, yerine kimin seçileceği merak konusu olmuştu. 5393 sayılı Belediye Kanunun 45. Maddesi gereğince, İstanbul Valisi Vasip Şahin’in çağrısıyla 28 Eylül günü toplanan İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, yeni belediye başkanını seçmişti. 

İstanbul’un yeni dönemde Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yürütecek olan Uysal, "Bizde makam mevki sadece hizmet etmek için vardır. Amacımız Allah rızası, milletin hayır duasıdır” dedi. İstanbul'a hizmet için en şerefli makam olduğunu söyleyen Uysal, "Bu şerefli makamda, emin kişi olmak yüce bir görevdir” dedi ve yeni görevine başladı.

Başkan Uysal’ın Başakşehir Belediyesi’nde Özel Kalem Müdürlüğü’nü yapan Abdullah Yasir Durmuş da, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Uysal’ın seçilmesinin ardından Büyükşehir Özel Kalem Müdürlüğü görevine getirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal kimdir?

İstanbul’a Antalyalı Başkan

İstanbul’a yeni Belediye Başkanı seçilen Mevlüt Uysal, 1966 yılında Antalya, Alanya ilçesinde doğdu. 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, bir süre serbest avukatlık mesleğini sürdürdü. 

AK Parti’nin kurulmasıyla birlikte, Küçükçekmece ilçe teşkilatında kurucu ilçe başkanı oldu. 2009 yılında Başakşehir Belediye Başkanı seçilen Uysal, 2014 yılında ikinci kez Başakşehir Belediye Başkanı oldu. Belediye başkanlığı görevini yürüttüğü yaklaşık 8 yılı aşkın sürede bir çok önemli projeye imza atan başkan Uysal, bu süreçte Başakşehir’in İstanbul’un önemli ilçeleri arasında yer almasını sağladı. 

Özel Kalem Müdürü Abdullah Yasir Durmuş Kimdir? 

İstanbul’a Antalyalı Başkan

Antalya Kumluca doğumlu Abdullah Yasir Durmuş, ilk ve orta öğrenimini Ziya Gökalp İlköğretim Okulu’nda tamamlayıp Gül-Çetin Kaur Lisesi’ni bitirdi.


İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü’nden mezun olan Abdullah Yasir Durmuş, Yüksek Lisans eğitimine Marmara Üniversitesi Türkiyat Araştırmaları Enstitüsü Bilgi ve Belge Yönetimi Bölümü’nde devam etmektedir.

2010-2011 yılları arasında Küçükçekmece Belediyesi’nde Özel Kalem Müdürlüğü’nde görev aldı. 2012 yılından bu yana da Başakşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü bünyesinde görevini yürüten Abdullah Yasir Durmuş, 5 Mayıs 2014 tarihinde Özel Kalem Müdürü olarak atandı. Aynı zamanda Türkiye Özel Kalemler Platformun yönetim kurulunda bulunun Abdullah Yasir Durmuş, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2017, 10:53
banner568
YORUM EKLE
banner651
SIRADAKİ HABER

banner650

banner644

banner680

banner675

banner643

banner646