banner686

KOCA YASA OYUNU SAHNELENDİ

Kadına yönelik şiddete karşı uluslararası mücadele günü nedeniyle Muratpaşa Belediyesi Çeşnibahar Kadınlar Topluluğu tarafından tiyatro oyunu sahnelendi.

KOCA YASA OYUNU SAHNELENDİ
banner603

 Uysal, eşi ve çocuğuyla birlikte izledi

Kadına yönelik şiddete karşı uluslararası mücadele günü nedeniyle Muratpaşa Belediyesi Çeşnibahar Kadınlar Topluluğu tarafından tiyatro oyunu sahnelendi.  Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonu’nda “Koca Yasa” oyununu sahneleyen bayanlar tiyatroseverler tarafından ayakta alkışlandı. Kadına yönelik şiddetin mizahi bir dille anlatıldığı oyunu Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, eşi Ümran hanım ve oğlu Efe ile birlikte izledi.

 

“Koca Yasa” oyunu öncesinde konuşan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “İnsan toplulukları kas gücüne ağırlık veriyorsa, beyin gücüne ağırlık vermiyor demektir. İnsan insana hep sevgi göstere gelmiştir, bir o kadar da zulmederek gelmiştir. Çocuğa karşı şiddet de önemli bir başlık. Genel olarak şiddet önemli bir başlık. İnsanların daha gelişmiş toplumlar oluşturabilmeleri ancak; kas ve fiziksel gücünün değil de beyin gücünün kullanılmasıyla ortaya çıkacaktır” diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 27 Kasım 2014, 10:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner697

banner695

banner696

banner698