banner686

Kumluca caddeleri şampiyon develeri ağırladı

Antalya’nın Kumluca ilçesinde bu yıl 13’üncüsü düzenlenecek Geleneksel Kumluca Deve Güreşleri’ne katılacak şampiyon develer ilçenin caddelerinde güreş severlere tanıtıldı.Çanakkale, Aydın, Muğla, Denizli ve batı Antalya Bölgesinden...

Kumluca caddeleri şampiyon develeri ağırladı
banner603

Antalya’nın Kumluca ilçesinde bu yıl 13’üncüsü düzenlenecek Geleneksel Kumluca Deve Güreşleri’ne katılacak şampiyon develer ilçenin caddelerinde güreş severlere tanıtıldı.

Çanakkale, Aydın, Muğla, Denizli ve batı Antalya Bölgesinden en popüler develerin katılacağı Geleneksel Kumluca Deve Güreşleri öncesi develer ilçenin caddelerinde dolaştırıldı. Yörük gelenek, örf ve adetlerinin yaşatılmasında büyük katkısı bulunan deve güreşleri öncesi ilçeye gelen develer önce Cumhuriyet Meydanında toplandı. Develer, Cuma namazı sonrası ilçe merkezindeki caddelerde gezdirildi.

Kumluca Devecileri Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Ahmet Karakuş, "Bu yıl deve güreşlerimizi Kumluca Belediyesi Kültür ve Spor Tesisleri yararına yapacağız. Güreşlerimize Çanakkale, Balıkesir, Aydın, Muğla gibi illerden Ege ve Akdeniz’in en favori, en popüler develeri katılıyor. Güreşlerimize en az 120 güreş devesi katılıyor. Yılın en görkemli ve seyrine doyulmayan güreşini düzenliyoruz. Güreş severlerin kaçırmamasını tavsiye ediyorum" dedi.
YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan
hasan - 6 ay Önce

"13. DEVE GÜREŞİ" DEMEK ÇOK ÇOK YANLIŞ... KUMLUCADA 70 - 80 YILDIR DEVE GÜREŞİ YAPILIYOR... ESKİDEN YILDA 5-6 DEFA YAPILIRDI... ŞİMDİYE KADAR 200 DEN FAZLA DEVE GÜREŞİ YAPILMIŞTIR... SANKİ KUMLUCADA 13 YILDIR DEVE GÜREŞİ YAPILIYOR DA, ONDAN ÖNCE YAPILMIYORMUŞ GİBİ ALGILANIYOR...

13 RAKAMI ÇOK YANLIŞŞŞŞ

SIRADAKİ HABER

banner695