banner686

Manavgat’ta Temalı park

Manavgat Belediyesi, Sarılar Mahallesi’ndeki temalı parkın yapımını tamamladı.Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, 23 Nisan öncesinde verdiği talimatla, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Sarılar Mahallesi’nde doğa bilincini...

Manavgat’ta Temalı park
banner603

Manavgat Belediyesi, Sarılar Mahallesi’ndeki temalı parkın yapımını tamamladı.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, 23 Nisan öncesinde verdiği talimatla, Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Sarılar Mahallesi’nde doğa bilincini aşılayan kültürel ve sosyal alan temalı bir park oluşturdu. Çocuk nüfusunun yoğun olduğu Sarılar Mahallesi’nde yapımı tamamlanmak üzere olan park alanı, çocukların aileleriyle gelerek, eğlenceli zaman geçirmeleri vakit geçirmeleri için planlandı. 6 bin 450 metrekarelik park alanında 1 adet basketbol sahası, 2 adet çocuk oyun alanı, 1 adet büfe, 1 adet mini hayvanat bahçesi, 1 adet bitki labirenti ve piknik alanı tasarlandı. Bitki labirenti ve mini hayvanat bahçesi, çocukların hayvanlar ve bitkiler hakkında genel bilgilere sahip olmaları ve doğa bilincini aşılamak amacıyla çeşitli bitkilerden ve kaz, tavşan, ördek, keçi gibi hayvanlardan oluşturuldu. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, son çalışmaları devam eden parkı, yerinde inceleyerek, parkın eksiksiz bir şekilde hizmete açılabilmesi için talimatlar verdi.

Temalı park beğenilecek

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, bu 23 Nisan’da çocukları temalı parkla sevindirmek için süratle çalıştıklarını söyledi. Başkan Sözen, “Sarılar Mahallemizde özellikle çocuklarımızdan ve ailelerinden gelen istek üzerine bir park yapmak istedik. Bu parkımızı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesinde tamamlamaya gayret ediyoruz. İçinde hayvanların bulunduğu, çocuklarımızın doğayı daha yakından tanımalarına imkan sağlayacak temalı parkımızı tamamlamak üzereyiz. Parkımızın sadece çocuklarımız değil, küçük büyük herkesin ilgisini çekeceğine inanıyoruz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner695