banner677
banner525

Muratpaşa'da Gösteri Merkezi Yükseliyor

Temeli, temmuz ayında atılan Muratpaşa Belediyesi Çok Amaçlı Gösteri Merkezi – Opera ve Tiyatro İşliği yükseliyor

Muratpaşa'da Gösteri Merkezi Yükseliyor
banner603

Temeli, temmuz ayında atılan Muratpaşa Belediyesi Çok Amaçlı Gösteri Merkezi – Opera ve Tiyatro İşliği yükseliyor

Muratpaşa Belediyesi’nin 17 milyon 849 bin TL yatırım maliyeti bulunan 658 seyirci kapasiteli salonlara sahip Çok Amaçlı Gösteri Merkezi – Opera ve Tiyatro İşliği’nin inşaatı sürüyor. Temeli, 20 Temmuz 2017’de atılan Muratpaşa Belediyesi Çok Amaçlı Gösteri Merkezi – Opera ve Tiyatro İşliği’nin cephe perde ve döşeme ikinci kısım betonlarının dökümü yapıldı.

Bina şekilleniyor

Yeşilbahçe Mahallesi’nde inşaa edilen Muratpaşa Belediyesi Çok Amaçlı Gösteri Merkezi – Opera ve Tiyatro İşliği’nin salon rampası için de eğimli perde betonu dökümü tamamlandı. Kolon ve perde imalatları devam ediyor. 360 günde tamamlanması planlanan Çok Amaçlı Gösteri Merkezi ve Opera ve Tiyatro İşliği’nde; zemin katta 479, balkon ve 1'in katta 179 kişi olmak üzere 658 kişilik seyirci kapasiteli salonlar, otopark, enstrüman ve sahne depoları, orkestra, prova, aksesuar, yönetim odaları, kulis, atölye, fuaye-sergi salonu, sanat sokağı ve sosyal etkinlik terası da yer alıyor.

‘Antalya için Türkiye için önemli’
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; toplam 5 bin 420 metrekare inşaat alanına sahip Çok Amaçlı Gösteri Merkezi’nin, sadece Antalya için değil ülke için de önemli bir yatırım olduğuna işaret etti . Başkan Uysal; “Şehirlerimizde nitelikli, çevreyi bloke etmeyen, düzgün binaların yapılması çok değerli ve önemli. Çok Amaçlı Gösteri Merkezimiz; Antalyamız’da, Muratpaşamız’da gönül zenginliğinin, estetiğin, inceliğin, kültürün ve sanatın gelişmesine katkıda bulunacağına inanıyorum” dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2017, 23:59
banner568
YORUM EKLE
banner651
SIRADAKİ HABER

banner650

banner644

banner675

banner643

banner646