banner686

Muratpaşa’da ekoloji söyleşileri

Muratpaşa Belediyesi’nin Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyan Merkezlerinde her ay gerçekleşen ‘Ekoloji’ söyleşilerinin Aralık konuğu Prof. Dr. Tuncay Neyişçi oldu.Muratpaşa Belediyesi’nin kasım ayında Buğday Ekolojik Yaşamı...

Muratpaşa’da ekoloji söyleşileri
banner603

Muratpaşa Belediyesi’nin Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyan Merkezlerinde her ay gerçekleşen ‘Ekoloji’ söyleşilerinin Aralık konuğu Prof. Dr. Tuncay Neyişçi oldu.

Muratpaşa Belediyesi’nin kasım ayında Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği’yle başlayan ‘Ekoloji Söyleşileri’nin Aralık konuğu Türkiye Ormancılar Derneği Batı Akdeniz Şube Başkanı Prof. Dr. Tuncay Neyişçi oldu. Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezleri’nde düzenlenen söyleşide Prof. Dr. Neyişçi, ‘ekoloji’ kavramının tanımı ve kapsamı hakkında bilgi verdi.

“Ekoloji nedir, ne değildir” başlıklı söyleşide Prof. Dr. Neyişçi, günümüzde ekolojinin çok önemsenmesine rağmen üniversitelerimizde ekolog yetiştirilen bölümlerimiz henüz mevcut olmadığını söyledi. Ekolojinin biyoloji ve çevre gibi dallarla karıştırıldığına dikkat çeken Prof. Dr. Neyişçi, “Ekoloji biyolojinin alt dalı sanılmaktadır. Oysa ekoloji ve biyoloji birbirinden tamamen farklı dallardır. Biyoloji izole ederken ekoloji bütünü izler” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner695