banner666
banner525

Pehlivanlar Gedelme Kampında

Muratpaşa Belediyespor’un pehlivanlarının bu yıl 656’ncısı düzenlenecek Tarihi Kırkpınar...

Pehlivanlar Gedelme Kampında
banner660

MuratpaşaBelediyespor’un pehlivanlarının bu yıl 656’ncısı düzenlenecek Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri için Kemer’in Gedelme Yaylası’nda kampın son haftasına girdi. Kampta bulunan Güreş Şube Sorumlusu Ahmet Öztürk, “Kırkpınar’da, heyecanın ateşini Muratpaşa yakacak ve biz de o ateşi alıp Muratpaşa’ya getireceğiz” dedi.

Başpehlivan Ali Gürbüz ve başaltıda madalyanın en büyük adayı Kürşat Korkmaz’la birlikte MuratpaşaBelediyespor pehlivanları, 10 – 16 Temmuz arasında bu yıl 656’ncısı düzenlenecek Kırkpınar Yağlı Güreşleri için kamp çalışmaları devam ediyor.

ZORLU ANTREMANLAR

Yaklaşık 1 aydır Kemer’in Gedelme yaylasında kampta bulunan pehlivanlar, zorlu geçen antrenmanlarlaçalışmalarını sürdürüyor. Günün erken saatlerinde kondisyon ve güç depolamak için 670 metre yükseklikteki yaylada antrenmanlarına başlayan pehlivanlar, Kırkpınar’a sayılı günler kala taktik çalışmalarını da yağlı güreşlerle gerçekleştiriyor.

TALİHSİZLİKLERİ ATLATTIK

MuratpaşaBelediyespor Güreş Koordinatörü Erhan Üstündağ, 40 lisanslı sporcuyla kampta olduklarını belirterek, “Çalışmalarımız Aralık ayında kuvvet ve minder antrenmanlarıyla başladı. Nisan ayında sezon açıldı. İlk güreşlerimizde talihsiz sakatlıklar yaşadık ancak Gedelme kampında tüm bu talihsizlikleri atlattık. Çok iyi bir dönem geçiriyoruz” diye konuştu.

HEDEFİM BAŞPEHLİVANLIK

Kırkpınar’da bu yıl başaltından başpehlivanlığa yükselecek güreşlerin favorisi olarak gösterilen Kürşat Korkmaz ise “Güzel çalışma temposundayız. Belediye Başkanımız Ümit Uysal her türlü desteğini veriyor. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Bu yıl hedefim başpehlivan olmak” dedi.

DESTEĞİ KARŞILIKSIZ KALMAYACAK

Takımla birlikte kampta bulunan Belediyespor Güreş Şube Sorumlusu Öztürk ise, takımın bu kampta bir aile ortamını yakaladığını belirterek, şunları söyledi:

“Tek amacımız Edirne’den altın kemerle, madalyalarla Antalya’ya, Muratpaşa’mıza dönmek, Başkanımız Ümit Uysal’ın ata sporuna verdiği desteğin karşılığını vermek.Kırkpınar’da, Türk’ün en büyük er meydanında, heyecanın ateşini Muratpaşa yakacak ve biz de o ateşi alıp Muratpaşa’ya getireceğiz.”

Güncelleme Tarihi: 04 Temmuz 2017, 00:24
banner568
YORUM EKLE
banner651
SIRADAKİ HABER

banner650

banner644

banner680

banner675

banner643

banner646