Şehit Yakınları ve Gazilere Övünç Madalyası

Vali Münir Karaloğlu Devlet Övünç Madalyası ve Tevcih Töreni’nde şehit yakınları ve gazilerle bir araya geldi.

Şehit Yakınları ve Gazilere Övünç Madalyası
banner603

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından tevcih edilen Devlet Övünç Madalyalarını şehit yakınları ve gazilere tevdi eden Vali Münir Karaloğlu, “Bu madalyaları gururla göğsünüzde taşıyın. Sizin eşleriniz, yakınlarınız bu toprakları vatan kılmak için göğsünü siper etti. Canlarını ve kanlarını feda ettiler. Onun için her biriniz bizim için çok değerli ve kıymetlisiniz. Biz devlet olarak, millet olarak sizleri baş tacı yapmaya devam edeceğiz” dedi.

VATAN SEVGİSİ İMANDANDIR

Şehitlik ve gazilik makamının inanç, kültür ve geleneklerimizde önemli bir yer tuttuğuna değinen Vali Karaloğlu, “Bizim kadar şehitliği ve gaziliği yücelten başka bir millet yoktur. Biz hem vatanı sevmeyi hem de vatanı korumayı imanın esaslarından sayarız. ‘Hubbul vatan minel iman’ vatan sevgisi imandandır deriz. Bizim için vatanı sevmek, vatana hizmet etmek, vatanı savunmak imanın esaslarındandır. Kur’an-ı Kerim’de Allah’ın peygamberlikten sonra en çok övdüğü makam şehadet makamıdır. Bakara suresi 154. ayeti kerimesin de ‘Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz. Zira onlar diridir ama siz farkında değilsiniz’ buyurmaktadır. Allah yolunda öldürülenlere ölü bile denilmesini istenmeyen bir inancın, bir dinin, bir kültürün varisleriyiz” şeklinde konuştu.

BU TOPRAKLARI VATAN TUTMAKTA VATAN KILMAKTA KOLAY DEĞİL

Türk topraklarının bin yıldır şehit kanlarıyla sulanarak vatan kılındığını vurgulayan Vali Münir Karaloğlu, “Bu toprakları vatan tutmakta, vatan kılmakta kolay değil. Dün de, bugün de, yarın da gerektiğinde bu topraklar için her Türk evladı şehit olmaya hazırdır. Mücadele edip gazi olmaya da hazırdır” ifadelerini kullandı.

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin şehit yakınları ve gazilerle ilgili pek çok sorunu çözdüğünü belirten Vali Münir Karaloğlu, şehit yakınları ve gazileri yalnız bırakmadıklarını ve bırakmayacaklarını ifade etti.

Vali Karaloğlu’nun konuşmasının ardından şehit ve gazi yakınlarına devlet övünç madalyaları takdim etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner755

banner695

banner725