banner686

Sütçüler’e zeytinli park

Kepez Belediyesi Sütçüler Mahallesi’nde yapılan semt parkına zeytin ağaçları dikti.Kepez Belediyesi, imara açılan alanlardaki ağaçları yerinden sökerek, kavşak, refüj ve parklara dikiyor. İlçenin çeşitli yerlerindeki modern şehirleşme...

Sütçüler’e zeytinli park
banner603

Kepez Belediyesi Sütçüler Mahallesi’nde yapılan semt parkına zeytin ağaçları dikti.

Kepez Belediyesi, imara açılan alanlardaki ağaçları yerinden sökerek, kavşak, refüj ve parklara dikiyor. İlçenin çeşitli yerlerindeki modern şehirleşme çalışmaları sırasında sökülerek Park ve Bahçeler Müdürlüğü’nde depolanan ağaçlar, oluşturulan yeni yeşil alanlarda değerlendiriliyor. Kepez Belediyesi, Sütçüler Mahallesi 6526 ile 6529 sokaklarının kesiştiği alana bin 646 metrekarelik yeni park kazandırdı. Parkın içinde, yürüyüş yolları, kamelya, fitness ve çocuk oyun alanları bulunuyor.

Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, imara açılan alanlardan sökülen 4 zeytin ağacını da Sütçüler Mahallesi’ndeki parkta toprakla bütünleştirdi. Yeşile koşan Kepez Belediyesi, ilçedeki yeşil alan miktarını 3 milyon 3 bin 345 metre kareye ulaştırdı. 2009 yılından itibaren 4 milyon 781 bin 321 kök bitkiyi toprakla bütünleştiren Kepez Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü, ilçeyi süsleyen süs bitkilerini de kendi seralarında üretiyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2018, 11:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner695