Polise kapıyı, hayatından endişe duyulduğu ihbarı yapılan genç kız açtı

Antalya’da bir kişinin 112 acil servisi arayarak bir genç kızdan haber alamadığını ve hayatından endişe ettiğini söylemesi polis ve sağlık ekiplerini harekete geçirdi. Evin çevresinde tertibat alıp itfaiyenin merdivenle 3. kata ulaşmaya...

Polise kapıyı, hayatından endişe duyulduğu ihbarı yapılan genç kız açtı
banner603

Antalya’da bir kişinin 112 acil servisi arayarak bir genç kızdan haber alamadığını ve hayatından endişe ettiğini söylemesi polis ve sağlık ekiplerini harekete geçirdi. Evin çevresinde tertibat alıp itfaiyenin merdivenle 3. kata ulaşmaya çalıştığı sırada zile basan polis, kapıyı açan genç kızı görünce şaşkına döndü. İhbarın asılsız olduğu anlaşıldı.

Olay Manavgat ilçesinde yaşandı. Edinilen bilgiye göre bir kişi, Kavaklı Mahallesi’nde bir apartmanın 3. katında yaşayan kız arkadaşından haber alamadığını ve hayatından endişe ettiğini söyleyince, polis, itfaiye ve 112 sağlık ekibini harekete geçirdi.

Belirtilen adrese gelen itfaiye ekipleri merdivenle genç kızın yaşadığı 3. kata ulaşmaya çalışırken, 112 sağlık ekipleri de kapıda hazır bekledi. Polisin ziline bastığı kapıyı açan genç kız, kendisinin bir şeyi olmadığını belirtince ekipler uzun süre boş yere meşgul edildiği bölgeden dönüşe geçti. 112’nin meşgul edilmesi nedeniyle sağlık ve asayiş hizmetine gerçekten ihtiyaç duyulduğunda gecikme yaşanacağı belirtilerek vatandaşlardan 112 acil çağrı hattını gereksiz yere aramamaları istendi.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2018, 13:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner695

banner725