banner686

En Büyük Hayali, Birinci Olduğu Yarışmada Gerçek Oldu

Demre‘de Kadın Çiftçiler Yarışıyor 3. Bilgi ve Kültür Yarışması'nın ilçe finali yapıldı.

En Büyük Hayali, Birinci Olduğu Yarışmada Gerçek Oldu
banner603

Demre Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün ev sahipliğinde, Antalya Büyükşehir Belediyesi ile Tarım ve Orman Bakanlığı İl Müdürlüğü tarafından organize edilen 'Kadın Çiftçiler Yarışıyor 3. Bilgi ve Kültür Yarışması'nın Demre finali Beymelek Karabibik Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi. Yarışmaya Demre Kaymakamı Murat Uz, Demre Belediye Başkanı Süleyman Topcu, Ak Parti İlçe Başkanı Ünal Arıkan, daire amirleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Demre Tarım ve Orman Müdürlüğü'ne müracaat edenler arasında yapılan elemeler sonucu finale yükselen 6 kadın çiftçi dereceye girebilmek için yarıştı. 15 sorunun yöneltildiği yarışmanın birincisi Hanife Karacan olurken 2’ncisi Özlem Pollaz 3'üncüsü ise Remziye Toptaş oldu.

Yarışmalar sonucunda birinciye 2 bin TL, ikinciye 1200 TL, üçüncüye de 800 TL ödül verildi. 

Demre Belediye Başkanı Süleyman Topcu yarışma sırasında görme zorluğu  çekmesine rağmen, yarışmada ilçe birincisi olan Hanife Karacan’a gözlük sözü verdi. Başkan Topcu, Ayrıca Antalya Finalinde Demre'li yarışmacının 1'inci olması halinde 10 bin lira özel ödül vereceğini belirtti.

HAYALİ GERÇEK OLDU

Yarışmanın birincisi Hanife Karacan, yarışmaya gireceğini söylediği eşinin başta yarışmaya katılma isteğine "Sen ilkokul mezunusun, Demre'de senden başka akıllı kadın yok mu? Yarışmaya girenler ortaokul lise mezunu kişiler sen kazanamazsın" dediğini söyleyerek. "En büyük hayalim sunucu olmaktı burada onu bana yaşattığınız için teşekkür ederim. Umarım Antalya'da da birinci olurum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2018, 17:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner695