Tural ; "Adalet Öç Alma Mekanizması Değildir"

Saadet Partisi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Ak Partinin 18.yıl etkinliklerinde kullandığı adalet kelimesini gündeme taşıdı. 

Tural ; "Adalet Öç Alma Mekanizması Değildir"
banner603

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Saadet Partisi Demre ilçe Başkanı Nuri Tural, "Saadet Partisi teşkilatı olarak Cumhurbaşkanı’nın, yoğun çabalarımızdan sonra adalet kelimesini gündeme taşımasını olumlu buluyoruz ancak, adalet öç alma mekanizması değildir. Hasmın bile hakkı gözetilmezse orada adaletten bahsedilemez. Adil olmayan devlet ayakta kalamaz." ifadelerini kullandı.

Başkan Tural ayrıca, Erdoğan'ın bize Ömerler lazım cümlesini de eleştirdiği konuşmasında şu ifadeleri kullandı. 

"Sayın Cumhurbaşkanı Hazreti Ömer’in adaletinden bahsediyor. Bizler de kendisine Hazreti Ömer’in hayatını incelemesini tavsiye ediyoruz. Hazreti Ömer kayırmacılık yapmamıştır, devlet imkanlarından saray yapmamıştır, akrabalarına makam mevki vermemiştir, adaleti gözettiği için bir yahudinin hakkını müslümandan almaktan geri durmamıştır.

Esas olan Hz. Ömer’in devlet yönetimi anlayışını dillerimizden düşürmemek değil, onun gibi yaşayabilmektir.

İktidar sözün doğrusunu söylemek değil, doğrusunu yapmaktır.Biz iktidara doğruyu anlatamıyoruz. Ama iktidar doğruyu anlayana kadar da söylemekten yorulmayacağımızı da belirtmek istiyoruz."

Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2019, 15:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner695