banner525

ELMALI'DA ÇİPLİ KİMLİK BAŞVURULARI BAŞLADI

Elmalı ilçesinde çipli kimlik için ilk başvuruyu Kaymakam Gürbüz Saltaş ve Belediye Başkanı Ümit Öztekin yaptı.

 ELMALI'DA ÇİPLİ KİMLİK BAŞVURULARI BAŞLADI
banner605
banner603
 Elmalı ilçesinde çipli kimlik için ilk başvuruyu Kaymakam Gürbüz Saltaş ve Belediye Başkanı Ümit Öztekin yaptı.

İlçe Nüfus Müdürlüğü tarafından, vatandaşlardan çipli kimlik başvuruları alınmaya başlandı. Yeni çipli kimlikler için ilk başvuruyu vatandaşlara örnek olması için Kaymakam Saltaş ve Belediye Başkanı Öztekin gerçekleştirdi.

Saltaş ve Öztekin'den yeni çipli kimlikte yer alacak parmak izlerinin taramaları yapılarak, kimlikte bulunması gereken kişisel bilgileri alındı.

Elmalı Nüfus Müdürlüğü yetkilileri, yeni çipli kimlik başvurusu için vatandaşların yanlarında mevcut nüfus cüzdanları veya nüfus cüzdanı yerine geçen ehliyet, pasaport gibi evrakları ve biyometrik fotoğrafla nüfus müdürlüklerine başvurabilecekleri belirtildi.

Türkiye genelinde başvuruları başlayan yeni çipli kimlik kartlarının vatandaşların ihtiyaçlarını karşılayacak, kolay taşınabilir, sahteciliğe imkan vermeyen, kredi kartı boyutlarında, bilgi güvenliği yüksek düzeyde olduğunu ifade eden yetkililer, yeni çipli kimlik kartlarının büyük kolaylıklar sağlayacağını, yeni kimlikleri başvuru yapılmasından sonra yaklaşık bir haftada kişinin kendisine kargoyla teslim edileceğini bildirdi.

-- 
Elmalı Belediyesi Basın Birimi
Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2017, 10:01

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner587

banner588

banner590

banner591

banner586

banner618

banner623