banner525

ÖZTEKİN YAŞLILAR ÜNİVERSİTESİNDE

Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin 'Yaşlılar Üniversitesi'nde

ÖZTEKİN YAŞLILAR ÜNİVERSİTESİNDE
banner603

Antalya'nın Elmalı ilçesinde Belediye Başkanı Ümit Öztekin, Akdeniz Üniversitesi bünyesinde kurulan 'Yaşlılar üniversitesi'ni ziyaret etti.

Elmalı Belediye Başkanı Ümit Öztekin, Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. İsmail Tufan'ı ziyaretinde Türkiye'de ilk kez kurulan yaşlılık üniversitesi hakkında bilgi aldı.

60 yaş üstü öğrencileri kabul ettiklerini ifade eden Tufan, bu çalışmayla bir ilke imza attıklarını söyledi.

Daha sonra yaşlılar üniversitesinin öğrencileriyle bir araya gelen Başkan Öztekin, öğrencilere tarihi Elmalı ilçesini anlattı.

İlçenin tarihi yapıları kadar, yaşayan insanlarla da öne çıktığını aktaran Öztekin, 'Elmalı, tarihi bir şehir olmasının yanında tarih boyunca önemli şahsiyetlerin de yaşadığı bir şehir olmuş.

Günümüze baktığımızda en önemli tarihi yapılar arasında Ömer Paşa Camisi, 400 yılı aşkın süredir ayakta kalmış bir yapıdır. Bunun yanında halka ait asırlık evler, konaklar ve yine tarihi çarşımız halen mevcuttur. Biz belediye olarak bu tarihi ve yapılar gelecek nesillere aktarılması için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz.' dedi.

Elmalı ilçesini görmek isteyenleri zaman zaman ilçede ağırladıklarını da ifade eden Öztekin, yaşlılar üniversitesi öğrencilerini Elmalı'ya davet etti.

-- 
Elmalı Belediyesi Basın Birimi

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner625

banner630

banner593

banner587

banner588

banner590

banner591

banner586

banner623

banner618