banner525

VALİ TÜRKER, ELMALI’YI ZİYARET ETTİ

Antalya Valisi Muammer Türker İlçe ziyaretleri kapsamında Elmalı ilçesinde ziyaret ve incelemelerde bulundu.

VALİ TÜRKER, ELMALI’YI ZİYARET ETTİ
banner603
 Vali Muammer Türker’e Elmalı’daki ziyaret ve incelemelerinde İl Emniyet Müdürü  Cemil Tonbul, İl Jandarma Komutanı Kıdemli  Albay Ahmet Yurdagül, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Nuri Gülay, İl Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürü Ahmet Dallı ve İl Müftüsü Osman Artan eşlik etti.

Kaymakam Mustafa Adil Tekeli, Belediye Başkanı Ümit Öztekin ve ilçe protokolü tarafından karşılanan Vali Türker, beraberindekilerle ilk olarak Kaymakamlığı ziyaret etti. Kaymakam Tekeli, makamda Vali Türker’e ilçede devam eden yatırımlar ve çalışmalar hakkında sunum eşliğinde bilgi verdi.

Vali Türker, daha sonra protokol ile birlikte ilçe merkezinde yer alan Vahab-i Ümmi ve Sinan-ı ümmi türbelerini ziyaret ederek bilgi aldı.  Sinan-ı Ümmi Türbesi’nin önündeki seyir terasından Elmalı’yı İzleyen Vali Türker Muhammed Hamdi Yazır Kent müzesini de gezerek yetkililerden bilgi aldı.

Vali Muammer Türker, 400 yıllık tarihi helvacılar çarşısında incelemelerde bulunarak esnafla bir araya geldi. Vali Türker’e çay ikram eden çarşı esnafı kamera taleplerini iletti.

Vali Türker Elmalı’da Ömer Paşa Camisi’ni de ziyaret ettikten sonra Tekke köyündeki Abdal Musa Türbesi’nde incelemelerde bulundu. Abdal Musa Kültür ve Sanat Evinde Tekke köylüleri ile bir araya gelen Vali Türker köylülerle birlikte aşure yedi. Vali Türker daha sonra Korkuteli’ne hareket etti.

Güncelleme Tarihi: 29 Kasım 2014, 14:06

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner625

banner630

banner593

banner587

banner588

banner590

banner591

banner586

banner623

banner618