banner691
banner686

Finike ÇPL'de Tubitak Bilim Fuarı Açıldı

Finike Cumhuriyet Çok Proğramlı Anadolu Lisesinde  ilk defa Tubitak 4006 Bilim fuarı Kaymakam Bahattin Alp Arslanköylü Başkanlığında törenle açıldı.

Finike ÇPL'de Tubitak Bilim Fuarı Açıldı
banner603

Finike Cumhuriyet Çok Proğramlı Anadolu Lisesinde  ilk defa Tubitak 4006 Bilim fuarı Kaymakam Bahattin Alp Arslanköylü Başkanlığında törenle açıldı. Saygı duruşu ve istiklal Marşı’nın okunması ile başlayan Törende Okul Müdürü Olcay Aslan günün önemi ile ilgili olarak konuşmasını gerçekleştirdi. Tubitak Bilim fuarında yaklaşık 20 proje sergilendi. Okul Müdürü Olcay Aslan”


Projenin amacının öğrencilere bilimi sevdirmek olduğunu ifade eden Aslan, çocuklara küçük yaşta proje yapmayı sevdirilmesi ilerleyen dönemlerde daha iyi projeler yapacaklarını, ülke ve bilim adına faydalı olacağını dile getirdi.” Diye konuştu. Tubitak Bilim fuarında Öğretmenlerin öğrenci kılığında bir ay boyunca derslere giren öğretmenlere Kaymakam Bahattin Alp Arslanköylü tarafından başarı belgeleri verildi. Kaymakam Arslanköylü proje hakkında öğrencilerden ve öğretmenlerden bilgi aldı.Tubitak 4006 Bilim fuarının açılışına Finike Kaymakamı Bahattin Alp Arslanköylü,Finike Jandarma Komutanı J.Yzb.Yakup Alagözoğlu,Finike Emniyet Müdürü Cemil Doğan, Finike Belediye Başkan Yardımcısı Cemal Oskay, Finike Milli Eğitim Müdürü Hüsnü Karataş, okul Müdürleri öğretmenler ve öğrenciler katıldı. Bilim Fuarının 2 gün açık olacağı bildirildi

banner568
YORUM EKLE
banner651
SIRADAKİ HABER

banner695

banner696