Kaldırımlara satılık-kiralık araç konulmayacak

Yol ve kaldırım üstüne satılık ya da kiralık araç koymak yasaklanıyor. Yeni düzenlemeyle yol ve kaldırım işgaline neden olan satılık ya da kiralık araçlar artık kaldırımları işgal edemeyecek. Karar sonrası bazı ilçelerde denetimler başladı.

banner850
Kaldırımlara satılık-kiralık araç konulmayacak
banner764
banner603

Yol ve kaldırım üstüne satılık ya da kiralık araç koyulmayacak. Yeni düzenleme ile vatandaşın da tepkisini çeken ve yayaların kaldırımı kullanmalarını da zorlaştıran satılık ve kiralık araçların yol ve kaldırım işgali de sona ermiş olacak. 1 Eylül’den itibaren uygulanmaya başlayacak olan kararı bazı vatandaşlar kararı yerinde bulurken, oto galeri işleten firma sahipleri ise karardan dert yandı. Kumluca’da oto galeri işleten firmaların yetkilileri, “Araba koyma olayı sadece galericiler için geçerli değil. Burada herkes kendi binasının önüne arabasını çekiyor. Şimdi siz geldiniz burada uygulama yapıldı. Yarın yine aynı olacak burası. Biz sonuç olarak gelip uyardıkları için koyamayacağız. Ama mecbur biz burada ekmek yediğimiz için 1 hafta koymayacağız, 10 gün koymayacağız sonra 11’inci gün mecbur koyacağız biz buradan ekmek yiyoruz sonuçta."

 
Aracını koyacak yer bulamadığını söyleyen çevre sakinleri ise "Nereye park edeceğiz araçlarımızı? O zaman bir park yeri göstersinler biz de oraya koyalım. Bir çözüm bulsunlar o zaman. Tamam biz buraya park etmeye çok meraklı değiliz. Buradaki hiçbir esnaf da meraklı değil. Buranın kaldırım olduğunu biliyoruz. Haklısınız. Ne yapalım? Evimizin yakınlarında otopark yok. Eğer bir cezai işlem yapılacaksa bir otopark gösterirsin buralarda. Biz de koyarız. Kararı yerinde buluyoruz evet ama çözümsüz bir düzenleme. Arkası yok. Bize bir otopark göstersinler o zaman. Bizim bu civardaki en büyük sorunumuz bu" şeklinde konuştular.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER