Yeni tedbirler ve Yasaklar gelecek mi?

Türkiye'de günlük koronavirüs vakaları 1500 seviyelerini geçerken, sürekli devam eden artış tedirgin edici olmaya başladı. Bu gelişmelerle birlikte Koronavirüs Bilim Kurulu bugün saat 17.00'de toplanacak ve Bakan Koca saat 19.00'da açıklama yapacak.

Yeni tedbirler ve Yasaklar gelecek mi?
banner764

Tüm dünyada Covid-19 Koronavirüsle mücadele devam ederken, vakalardaki artış da tedirgin edici seviyelere geldi. Ülkemizde 1 Haziran'da başlayan yeni normalle birlikte artışa geçen vakalar, yaz tatilinin de etkisiyle günlük 1500 seviyelerini geçti. Bu gelişmeler ışığında saat 17.00'de toplanacak olan Koronavirüs Bilim Kurulu'nun gündeminde neler olacağı ise merak konusu.


YENİ TEDBİRLER GELECEK Mİ?

Birçok il, 65 yaş ve üstü vatandaşlar ve özellikle düğün, nişan, sünnet gibi törenler için kendi önlemini alırken, Türkiye geneli tedbirlerin yeniden gelip gelmeyeceği merak ediliyor.

Toplantı sonrası saat 19.00'da açıklama yapacak olan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın yeni tedbirlerle ilgili de konuşması bekleniyor.

Konya'da flaş koronavirüs kararları! Düğün ve toplu organizasyonların tamamı yasaklandı

Konya'da, İl Hıfzıssıhha Kurulu'nca alınan karara göre, salgının kontrol altında tutulması ve yayılımının durdurulması amacıyla birçok toplu organizasyon yasaklandı. Buna göre, kafe, restoran, lokanta, çay bahçesi gibi işletmelerde ikramlı ve ikramsız düğün, sünnet düğünü, nikah, nişan, kına, doğum günü organizasyonları yapılamayacak.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER