banner691
banner686

18 Mart'ta MHP’den Anlamlı Ziyaretler

Kumluca MHP ilçe Başkanlığı ve Kadın Kolları, 18 Mart Şehitleri Anma Günü vesilesiyle Şehit ailelerine nezaket ziyaretinde bulundu.

banner603
 Kumluca MHP ilçe Başkanlığı ve Kadın Kolları, 18 Mart Şehitleri Anma Günü vesilesiyle Şehit ailelerine nezaket ziyaretinde bulundu.

MHP ilçe Başkanı Hacer Özer, Ülkü Ocağı Başkanı Tolga Ölçer, MHP Kadın kolları  Başkanı Muradiye Eken, ve kadın kolları üyelerinden oluşan bir heyet, BİNGÖL ili GENÇ ilçesinde görevli iken 03 EKİM 1993 tarihinde  Yeni Yazı J.Karakolunda teröristlerle çıkan silahlı çatışmada teröristlerin açmış olduğu ateş sonucu vurularak şehit düşen, Piyade Çavuş Şaban TANKUT (ÖZDEMİR), İzmir'in Güzelbahçe İlçesi açıklarında denize düşen askeri eğitim uçağında şehit olan  Hava Pilot Yüzbaşı Hasan Öztürk, ve 1984 yılında vatani görevini yaparken Hatay’ın Dörtyol ilçesinde askeri aracın kaza yapması sonucu şehit olan Adnan Menderes Yanar’ın ailelerine nezaket ziyaretinde bulundu. 

MHP heyetinin ziyaretlerinden memnuniyet duyan şehit aileleri.  ziyaretten mutluluk duyduklarını belirttiler, Bu ziyaretlerin tüm şehit ailelerine yapılmasını temenni eden Şehit aileleri, kapımız sizlere ve herkese her zaman açıktır dediler.

Piyade Çavuş Şaban TANKUT (ÖZDEMİR)'in ilginç bir hikayesi var Kumluca ilçesi Çayiçi Köyü nüfusuna kayıtlı Şaban TANKUT (ÖZDEMİR) 05 ŞUBAT 1972 yılında Akçaalan köyünde dünyaya gelmiş. Finike Akçaalan Köyü nüfusuna kayıtlı iken Kumluca Sulh Hukuk Mahkemesinin 27.10.1992 tarih ve 1992 / 144 Esas 1992 / 151 sayılı kararı ile Kumluca ilçesinde Çayiçi Köyünde ikamet eden Eniştesi Recep ÖZDEMİR ve Halası Zeliha Özdemir çiftine evlatlık olarak verilmiş.
Diğer şehidimiz Adnan Menderes Yanar'ın ise dedesi de Şehit olmuş  


MHP Kumluca İlçe Başkanlığı Basın Bürosu
Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2013, 18:54
YORUM EKLE
banner651
SIRADAKİ HABER

banner695

banner696