banner666
banner525

3'üncü Mavikent Deniz Şenliği

Kumluca Belediyesi tarafından bu yıl 3’üncüs gerçekleştirilen Mavikent Deniz Şenliği etkinlikleri, renkli görüntülere sahne oldu.

3'üncü Mavikent Deniz Şenliği
banner660

Mavikent Mahallesi Karaöz mevkiinde yapılan etkinliklerde yüzme, su altında en uzun süre kalma ve yağlı direkten bayrak alma yarışları gerçekleştirildi. Yarışmalar öncesi Kafkas Halk Oyunları ekibinin gösterisi izleyenlerden büyük beğeni topladı.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya yarışmalar öncesi yaptığı konuşmada bu yıl üçüncüsünü gerçekleştirdikleri, Mavikent Deniz Şenlikleri etkinliklerinin bundan böyle geleneksel hale getirilerek devam ettirilmesini arzu ettiklerini söyledi.

Kumluca’da bir deniz etkinliği yapılacaksa bunun merkezinin Mavikent olması gerektiğini ifade eden Çetinkaya, “Daha önceki yıllarda burada deniz etkinlikleri yapılıyordu. Ancak geçtiğimiz yıllarda ramazan ayına denk gelmesi dolayısıyla, etkinliklerimizin tarihinde değişiklikler olmuştu. Birde geçen yıl aynı etkinliği planlamamıza rağmen, yaşadığımız kötü olay nedeniyle etkinliğimizi yapamamıştık. Bugün burada gördüğüm bu güzel manzara, bu etkinliğe Mavikent halkımız sahip çıkmış ve bundan sonrada bu etkinlik en güzel şekilde devam ettirilecek. Bu duygu ve düşüncelerle etkinliğimiz hayırlı olsun.” dedi.

Konuşmanın ardından 50, 100 ve 200 metre yüzme, su altından en uzun süre kalma ve yağlı direkten bayrak alma yarışları gerçekleştirildi. 50 metre yüzme yarışında Yiğit Sevgül, 100 metre yüzme yarışında Cüneyt Karaöz, 200 metre yüzme yarışında Haktan Mithat Yorgancı ve 100 metre sırt üstü yüzme yarışında Mehmet Karaöz birinci oldu. Su altında bekleme yarışında ise İlyas Acar su altında en fazla süre kalarak birinciliği elde etti.

Etkinliğin en ilgi toplayan yağlı direkten bayrak alma yarışında ise yarışmacılar yağlı direkten bayrağı alabilmek için büyük mücadele verdiler. Zaman zaman kayarak tehlike atlatan yarışmacılardan Alpay Taşgın yağlı direkten bayrağı alarak birinci oldu.

Yarışmalar sonunda dereceye giren yarışmacılara protokol üyeleri tarafından çeşitli ödüller verilirken, yağlı direkten bayrak alma yarışında birinciliği elde eden ise Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya tarafından 2 bin lira para ödülü verildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2017, 05:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
ferhat Akgün
ferhat Akgün - 1 yıl Önce

Bu şenlikler mavikentte 30 senedir kutlanıyor. Üçün arkasına bi sıfır atın lütfen

banner651
SIRADAKİ HABER

banner650

banner644

banner680

banner675

banner643

banner646