banner686

Başkan Uysal, Afet Bölgesinde

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; önceki gün meydana gelen hortumda büyük hasar gören Kumluca ve Finike’ye giderek geçmiş olsun dileğinde bulundu.

Başkan Uysal, Afet Bölgesinde
banner603

Hortumda büyük hasar gören Kumluca ve Finike’ye giderek vatandaşlara geçmiş olsun dileğinde bulunan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; “Afet gündüz saatlerinde olsa yüzlerce insanımızı kaybedebilirdik buna da şükür, en büyük tesellimiz can kaybı olmaması” dedi.

Geçmiş olsun ziyareti 
Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal; önceki gün meydana gelen hortumda büyük hasar gören Kumluca ve Finike’ye giderek geçmiş olsun dileğinde bulundu. Başkan Uysal, seraları ve evleri zarar gören vatandaşları ziyaret etti. Vatandaşlara tek tek geçmiş olsun dileğinde bulunan Başkan Uysal; Muratpaşa Belediyesi personeli Uğur Tekin’in evini de ziyaret etti. Tekin’in ailesine de geçmiş olsun dileğinde bulunan Başkan Uysal şöyle konuştu; 

‘İyi ki gündüz saatlerinde olmamış’
“İnanılması güç bir afet. Sadece bir penceresi açık küçücük bir mutfaktan hem çamaşır makinası, hem bulaşık makinası, hem de çek yat hortuma kapılarak yok olmuş. Binlerce dönüm sera hasar görmüş. En büyük tesellimiz can kaybı olmaması. Mağdur üreticilerimiz, afet bölgesi ilanıyla yaralarının sarılmasını bekliyor. En azından beş yıl vadeli düşük faizli bir kredi uygulanırsa a kısmi çözüm sağlayabilir. Afet gündüz saatlerinde olsa yüzlerce insanımızı kaybedebilirdik buna da şükür.” 

Yaşlı vatandaşları evlerinde ziyaret etti
Başkan Uysal; Finike Turunçova’da yalnız yaşayan yaşlı vatandaşları da evlerinde ziyaret ederek geçmiş olsun dileğinde bulundu. Milletvekilleri, Meclis Üyeleri ve yöneticilerinden oluşan CHP heyeti de, bölgede incelemelerde bulundu. 

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2017, 10:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner695