banner666
banner525

Baymak deresi üzerindeki köprü yeniden yapılacak

Kumluca’ya bağlı Beykonak Mahallesi’nde bulunan Baymak deresi üzerindeki köprünün yeniden yapılacağı bildirildi.

 Baymak deresi üzerindeki köprü yeniden yapılacak
banner660

Kumluca’ya bağlı Beykonak Mahallesi’nde bulunan Baymak deresi üzerindeki köprünün yeniden yapılacağı bildirildi.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Beykonak Mahallesi’nde bazı incelemelerde bulunarak, belediye ekipleri tarafından yürütülen çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Baymak deresi üzerine yapılacak yeni köprü yerini de inceleyen Çetinkaya, mevcut köprünün yetersi kalmasından dolayı, Baymak deresinde kış aylarında yağmur sularının tahliyesinde sıkıntı yaşandığını ve zaman zaman su taşkınlarının olduğunu söyledi.

Baymak deresinin taşıdığı su yükünün büyük olduğunu ifade eden Çetinkaya, “Baymak deresi Beşikçi Mahallemizden başlayarak geniş bir alandan yağmur suyu tahliyesi yapıyor. Dere üzerinde bulunan köprülerin yetersizliği, zaman zaman tıkanması su taşkınlarına sebep oluyordu. Bu sorunu çözmek için, en çok sorunun yaşandığı mevcut köprüyü genişleteceğiz. İnşallah bundan böyle Baymak deresinde herhangi bir su taşkını yaşamayız” dedi.

Baymak deresindeki yeni yapılacak köprünün tüm çalışmalarını Kumluca Belediyesi ekiplerinin kendi imkanları tarafından yürütüleceğini kaydeden Çetinkaya, köprü yapım çalışması dolayısıyla yaklaşık 10 gün ulaşımın başka bir yerden sağlanacağını, bu konuda köprüyü kullanan vatandaşlardan anlayış beklediklerini bildirdi. 

Güncelleme Tarihi: 03 Kasım 2014, 19:34
YORUM EKLE
banner651
SIRADAKİ HABER

banner650

banner644

banner680

banner675

banner643

banner646