Belediyenin iş makinesi caretta caretta yuvalarını ezdi mi?

Antalya Kumluca'da yol çalışması yapan iş makinesinin caretta caretta yuvalarını ezdiği Yumurtalarının ise diğer hayvanlara yem olduğu iddiası haberlere konu oldu

Belediyenin iş makinesi caretta caretta yuvalarını ezdi mi?
banner764
banner603

Antalya'nın Kumluca ilçesi sahilinde yol çalışması yapılan iş makinesi, üzerinden geçtiği deniz kaplumbağası yuvalarına zarar verdi. Yuvalardaki yumurtaların bazıları ezilirken, bazıları ise açıkta kalınca diğer hayvanlara yem oldu. Şeklinde bir çok başlıkla haberlere konu olan işlemin, Kumluca'ya bağlı Beykonak sahilinde iş makinesiyle yapılan yol açılma çalışması sırasında, gönüllü çevreciler tarafından daha önceden tespit edilerek, çubuklar ve kafesler ile işaretlenen koruma altındaki deniz kaplumbağası yuvaları zarar gördüğü iddia edildi.
Sosyal medya kullanıcıları, olaya ilişkin tepkilerini kendi hesaplarından dile getirdi. Yol açılan iş makinesinin Kumluca Belediyesi'ne ait olduğu belirtilirken, belediye yetkilileri ise konuyla ilgili açıklama yapmadı.

Öte yandan, Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğü ekiplerinin sahile gelerek, deniz kaplumbağası yuvalarında inceleme yaptığı, işlemle alakalı Kumluca Belediyesi hakkında tutanak düzenlediği iddia edildi.

Güncelleme Tarihi: 25 Ağustos 2020, 19:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER