banner686

ÇOCUĞUNUZA DOĞAL MEYVE SUYU VERİN

Doğal ürünler, uluslararası iyi tarım normlarına uygun olarak üretiliyor ve periyodik kontrollerle sertifikalanıyor

 ÇOCUĞUNUZA DOĞAL MEYVE SUYU VERİN
banner603
Yenidoğan bebekte anne sütünden sonra başlanmasını önerilen ilk ek gıda, meyve suları oluyor. Uzmanlar Mevsime göre öncelikli olarak elma veya şeftali suyunu annenin evde hazırlamasını öneriyorlar. Ancak annenin aldığı elmanın mahsul toplandıktan birkaç gün sonra eve gelmesi, sıkıldıktan sonra tülbentten veya süzgeçten geçirme işlemi, vitamin değerini düşürüyor. Bunun yerine doğal meyve suyu tercih edilebilir.

Bazı meyve suları yüzde 100 ibaresi içeriyor, bazıları konsantre edilmiş ürünlerin sulandırılmasıyla nektar şeklinde sunuluyor. Bebeğe vereceğiniz Doğal meyve suyunun taze sıkılmış  olması gerekiyor.
Hem sizi hem doğayı koruyor doğal ürünler, çevre sağlığı için de faydalı. Çünkü iyi tarım uygulamalarında doğaya aykırı hiçbir madde kullanılmıyor, hava ve su zararlı kimyasallarla kirletilmiyor. Bu süreçte tarım ürününün yetiştiği topraktan başlayıp, hasatta elde edilen ürüne, bu ürünün depolanmasına, ambalajlanmasına ve size ulaştırılmasına kadar süre gelen zincir içinde, her halkanın uluslararası yönetmelik, normlara göre denetlenmesi gerekiyor.
DOĞRUDAN MEYVEYi SIKMAK ÖNEMLİ
Meyve suları bu şekilde daha az işleme maruz kaldığı için, mineral ve vitamin değerlerinin kaybı en aza iniyor. Meyve suyunun içindeki bazı tanecikler aslında doğrudan meyveden sıkılma işleminin bir göstergesi.  Meyve yediremediğiniz çocuklarınız için  meyve suyu iyi bir alternatif olabilir. Meyveyi çocuğa sevdirmek için meyve salataları, püreleri annelerin ilk başvurduğu ve doğru olan yollar. Ancak yine de meyve yediremiyorsanız  meyve suyuyla çocuğunuzun aynı vitamini almasını sağlayabilirsiniz.
Kendi hallerinde büyümüyorlar

Online taze sebze meyve alanında faailiyet gösteren Seramdan.com Müşteri Temsilcisi Ayşegül Hanım; "üretimde kimyasal girdi kullanmadan tüketime kadar her aşaması kontrollü ve sertifikalı tarımsal üretim biçimiyle üretilen doğal sebze ve meyveyi hasatdan hemen sonra son kullanıcıya ulaştırıyoruz. Eko sistemde hatalı uygulamalar sonucu kaybolan doğal dengeyi yeniden kurmaya yönelik, insana ve çevreye dost üretim sistemlerini destekliyoruz." dedi.  
Güncelleme Tarihi: 24 Ocak 2015, 19:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner697

banner695

banner696

banner698