banner666
banner525

Coşkun, Adrasan Barajı ve Sulama İnşaatlarını İnceledi

Devlet Su İşleri (DSİ) 13. Bölge Müdürü Hayrullah Coşkun, Kumluca ilçesinde Adrasan Barajı ve Sulaması İnşaatlarını inceledi.

Coşkun, Adrasan Barajı ve Sulama İnşaatlarını İnceledi
banner603

Devlet Su İşleri (DSİ) 13. Bölge Müdürü Hayrullah Coşkun, Kumluca ilçesinde Adrasan Barajı ve Sulaması İnşaatlarını inceledi.


DSİ  Antalya Bölge Müdürü Hayrullah Coşkun, Bölge Müdür Yardımcıları Özhan Erdanışman, Köksal Buğra Çelik ve  Finike 133. Şube Müdürü ile birlikte  Kumluca ilçesinde inşası devam eden  Adrasan Barajı ve  Adrasan Barajı Sulaması inşaatlarında incelemelerde bulundu. 

Adrasan Barajı inşaatında incelemelerde bulunan DSİ Bölge Müdürü Hayrullah Coşkun, " Kumluca  Adrasan Barajı inşaatı kapsamında gövde dolgu imalatları, dolusavak imalatları, topuk plağı, ön yüzü betonu altını teşkil eden bordür betonu imalatları tamamlanmış olup ön yüzü betonu imalatları ve rezervuarı besleyen iletim hattı imalatları devam etmektedir" dedi.

Baraj inşaatının ardından  Adrasan Sulama inşaatında incelemelerde bulunan Coşkun, "Sulama ana boru hattında ve yedek hatlarda toplam 27 bin 650 metre olan sulama şebekesinin 24 bin 600 metrelik kısmında boru döşenmiş ve dolgusu yapılmış olup, platform, boru hendek kazı çalışması ve alın kaynağı ile polietilen boruların döşenmesi devam etmektedir. Sanat yapılarında, 110 adet koruma betonarme imalatları tamamlanmış olup, diğer sanat yapılarının betonarme imalatları devam etmektedir. Bu projeler tamamlandığında  Kumluca ilçesinde 6 bin dekar tarım alanı borulu sistemle sulanacak. 2017 yılı birim fiyatları ile dekar başına 2 bin 457 TL gelir artışı, ülke ekonomisine yıllık 14 milyon 840 bin TL katkı ve 720 kişiye de istihdam alanı sağlanması hedeflenmekte. Ayrıca baraj, yangın söndürme amacında da hizmet edecek." açıklamasını yaptı.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2017, 12:52
banner568
YORUM EKLE
banner651
SIRADAKİ HABER

banner650

banner644

banner675

banner643

banner646