banner686

DÜNYANIN İKİNCİ BÜYÜK KANYONU CAM SEYİR TERASI KUMLUCADAN‏

Ulubey Kaymakamı Aksu, Belediye Başkanı Çetinkaya’yı ziyaret etti

DÜNYANIN İKİNCİ BÜYÜK KANYONU CAM SEYİR TERASI KUMLUCADAN‏
banner603
 

Dünyanın ikinci büyük kanyonu olan Uşak Ulubey Kanyonunda, cam seyir terası yapı çalışmaları devam ediyor.

73 kilometre uzunluğuyla, dünyanın ikinci büyük kanyonu olan Uşak Ulubey Kanyonundaki cam seyir terası yapımı işini Kumluca’dan bir firma yürütüyor. Ulubey Kaymakamı Mehmet Aksu, Ulubey Kanyonundaki cam seyir terası yapımını incelemek için geldiği Kumluca’da Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya’yı makamında ziyaret etti.

Kanyonda yapımı süren cam seyir terasının büyük bir bölümünün tamamlandığını, 1.3 milyon lira maliyetli cam seyir terasının tamamlandığında başta Ulubey olmak üzere ülke turizmine büyük katkı sağlayacağını söyledi.

Kanyonda cam seyir terası yapılması fikrinin ortaya çıkmasının ardından projelendirerek ihaleye çıktıklarını anlatan Kaymakam Aksu, ihaleye katılan firmalar içinde Kumluca’dan bir firmanın ihaleyi kazanarak işe başladığını ve işin planlanan şekilde devam ettiğini bildirdi.

Cam seyir terasının yapım işini üstlenen firma sahibi Fatih Sarkıyalı da, projenin tamamının 3 milyon lira olduğunu, cam seyir terasının 167 metre yükseklikte ve 135 metrekare alana sahip olduğunu söyledi.

Kanyonun açığa uzantısının 12 metre olacağını ifade eden Sarıkayalı, “Dünyanın ikinci büyük kanyonu olan Ulubey Kanyonunda böyle bir iş yapıyor olmaktan dolayı çok mutlu ve gururluyuz. İnşallah proje tamamlandığında Ulubey ilçesine, ülkemize büyük katkısı olur. Projenin hazırlanması, uygulamaya geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya da, ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, dünyanın ikinci büyük kanyonunda yapılmakta olan cam seyir terasının Kumlucalı bir firma tarafından yapılıyor olmasından dolayı büyük bir gururlandığını söyledi.

Ulubey Kaymakamı Mehmet Aksu’nun kendisinin projenin açılış törenine davet ettiğini de hatırlatan Çetinkaya, “İnşallah Ulubey Kanyonundaki cam seyir terasının açılış törenine katılacağım. Buradaki cam seyir terasının yapımının Kumlucalı bir firma tarafından yapılıyor olması, bizler adına, ilçemiz adına gurur kaynağıdır. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Ulubey  ilçesine, ilçemize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2014, 14:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner695