banner686

Gezici sinema halkla buluştu

Kumluca Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce “Herkese sinema” sloganıyla başlatılan proje kapsamında gezici sinema ilk gösterimi yaptı.

Gezici sinema halkla buluştu
banner603
 Kumluca Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğünce “Herkese sinema” sloganıyla başlatılan proje kapsamında gezici sinema ilk gösterimi yaptı.

Kumluca Cumhuriyet Meydanında gezici sinema otobüsüyle gerçekleştirilen ilk sinema gösterimini Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, AK Parti ilçe Başkanı Arif Yavuzer, Belediye Başkan Yardımcısı Süleyman Falay, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Süleyman Fethi Örgel, vatandaşlar ve çocuklar izledi.

Sinema gösterisi sonrası açıklama yapan Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, sorumluluk alanı genişleyen Kumluca Belediyesi olarak, vatandaşları daha fazla kültürel, sosyal ve sanatsal faaliyetlerle buluşturabilmek için çeşitli etkinlikler yaptıklarını bunlardan birinin de Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen gezici sinema projesi olduğunu söyledi.

Gezici sinemanın ilçenin, ilçenin her mahallesinde yılda en az iki defa gösterim yapmasını arzuladıklarını belirten Çetinkaya, böylece insanlar arasında sosyal ve kültürel bağların da güçleneceğine inandıklarını kaydetti.

Çetinkaya şunları söyledi:

“Bundan 30 yıl öncesi yazlık sinema keyfini yaşar, insanlar sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlerle bir araya gelirlerdi. Bir dönem bu faaliyetler teknolojinin de gelişmesiyle azalma eğilimine girdi. Bizde belediye olarak bu kültürü güçlendirmek, insanları sosyalleştirmek adına böyle bir proje başlattık. Gezici sinemamız ilk gösterimini yaptı, halkımızın ilgisi güze. Bundan böyle gezici sinemamız halkımızdan gelen talepler doğrultusunda değişik mahallelerimizde gösterim yapacak. Halkımıza hayırlı olsun.”

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2014, 09:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner695