banner677
banner525

Göllü Yaylasında Keşkek Şenliği düzenlendi.

Kumluca İlçesine bağlı Karacaağaç Mahallesi Göllü Yaylasında bu yıl üçüncüsü düzenlenen Keşkek Şenlikleri gerçekleştirildi

Göllü Yaylasında Keşkek Şenliği düzenlendi.
banner603

Kumluca’nın Karacaağaç Mahallesi Göllü yaylasında bu yıl üçüncüsü düzenlenen Keşkek Şenlikleri gerçekleştirildi. Şenliklere CHP Antalya Milletvekilleri Deniz Baykal, Niyazi Nefi kara, Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Sivil Toplum Örgütlerinin temsilcileri, muhtarlar ve çok sayıda davetli katıldı.

Katılımcılara, şenlik tertip komitesinde yer alan kadınlar tarafından yapılan pişi ve yöresel yemeklerden keşkek ikram edildi Yoğun programlarından dolayı şenliklere kısa bir süreliğine katılan CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal; “ Göllü Yaylasını yaşatmak için ilimizin değişik yerlerinden gelen vatandaşlarımızı görüyorum. Bu davranışınızdan dolayı sizleri kutluyorum. Çünkü bir arada olmayı, bir araya gelmeyi arzuladığınızı gösteriyor. Ülkenin gidişatına baktığınızda birlik olmaya ne kadar ihtiyacımız olduğunu görüyoruz. Böyle hep birlik içinde olalım” dedi. Şenliklere katılan ve kadınlarla birlikte pişi yemek, katılımcılara keşkek dağıtan Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya; “Üç hafta önce Dereköy Mahallemizde başlayan yayla şenliklerimiz devam ediyor. Bir gün önce Kuzca Mahallesi Söğütcuması Yaylamızda bir şenliğimiz vardı. Bugün Karacaağaç Mahallemizin Yaylası olan Göllü’deyiz. Özellikle Hızırkahya, Toptaş, Karacağaç ve Beşikci Mahallelerimizin ortak etkinliği şeklinde olan bu şenliğimiz günlük hayatımıza ayrı bir renk ve ahenk katıyor.  Bu etkinlikler sosyal hareketlenmeye, sosyal barışa, birlik ve beraberliğimizin pekişmesine ve sosyal ve ekonomik olarak memleketimizin zinde kalmasını sağlıyor.  Bu etkinliklerimizin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi. Şenlik Tertip Komitesi Başkanı Karacaağaç Mahalle Muhtarı Ramazan Koçubaba ise bu yıl üçüncüsünü düzenledikleri Göllü Yaylası Keşkek Şenlikleri geçen yıllara göre daha hareketli geçtiğini belirterek; “Yaz mevsimin de halkımızı Göllü yaylasında buluşturmak istedik. Birlik ve beraberliğimizi pekiştirmek. Hep birlikte eğlenmek ve bir arada olabilmeyi amaçladık. Beşikci, Hızırkahya, Toptaş ve Karacaağaç Mahalleleri başta olmak üzere destek veren tüm kurum kuruluş ve şahıslara teşekkür ediyorum” dedi. Şenliğe katılanlar günün akşamında yöresel sanatçılar eşliğinde eğlendiler.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2017, 13:34
banner568
YORUM EKLE
banner651
SIRADAKİ HABER

banner650

banner644

banner675

banner643

banner646