Halk Eğitimi Merkezi kasaplara eğitim verecek

Kumluca’da “Kurban Kesim Elemanı Yetiştirme” kursu açılacak.

banner711
Halk Eğitimi Merkezi kasaplara eğitim verecek
banner603

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce açılacak kursta, kurban kesmenin İslamiyet’teki yeri ve önemi, kurban kesim işlemi ile iş sağlığı ve güvenliği konularında eğitimler düzenlenecek. Bu eğitimlerde İş Sağlığı ve Güvenliği uzmanı, Belediye veteriner hekimi, İlçe Müftülüğü ile Gıda Tarım Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileri görev alacak.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Yusuf Tekdemir, Milli Eğitim Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı işbirliğinde “Kurban Kesim Elemanı Yetiştirme ve Geliştirme Kursları” düzenlenmesine dair hazırlanan protokol çerçevesinde, yaklaşan kurban bayramı öncesinde Kumluca’da kurs açmak için çalışmaları başlattıklarını belirtti.

İlçe Müftülüğü ile koordineli olarak yürütülecek kursun, Kurban Bayramı’nda ibadet amacıyla kurban kesmek isteyen vatandaşların dini hükümlere, sağlık şartlarına ve çevre temizliğine uygun şekilde kesim yapmalarını sağlamak için düzenleneceğini vurgulayan Tekdemir, kurs için talebin fazla olduğunu ve kayıtların başladığını dile getirdi.

Kursun 20 saatlik bir programla veteriner hekim ile İlçe Müftülüğü ve Gıda Tarım Hayvancılık Müdürlüğü yetkilileri tarafından verileceğini ifade eden Tekdemir,” Kurslarımıza kesim işini fiilen yapan kasapların da bilgilerini tazelemeleri, bu alanda kendilerini geliştirmeleri adına katılımları faydalı olacaktır. Kursumuza katılmak isteyenlerin 20 Temmuz 2018 tarihine kadar merkeze başvurmaları gerekmektedir” dedi.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2018, 16:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner707

banner695