Kılıçdaroğlu Afet Bölgesinde

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 14 Kasım'da Antalya'nın Kumluca ile Finike ilçesinde oluşan hortum nedeniyle sera ve evleri zarar görenleri ziyaret etti.

Kılıçdaroğlu Afet Bölgesinde
banner603

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 14 Kasım'da Antalya'nın Kumluca ile Finike ilçesinde oluşan hortum nedeniyle seraları ve evleri zarar görenleri ziyaret etti. Kumluca'ya bağlı Beykonak ve Mavikent mahallelerinde çiftçilerle görüşen Kılıçdaroğlu, sorunları dinledi. afetten zarar gören seraları inceleyen Kılıçdaroğlu, sorunları TBMM'ye taşıyacaklarını söyledi. Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler ardından felaketin yaşandığı ikinci büyük adres Finike'ye geçti. Burada yıkılan evleri inceleyen Kılıçdaroğlu, gazetecilere kısa bir açıklama yaptı. Görülen doğal afeti yöre halkından dinlediğini belirten Kılıçdaroğlu, hasarın boyutunun büyük olduğunu söyledi.

Tarsim sigortası konusunda bazı çalışmalar yapıldığını aktaran CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Beklenen destek henüz tam gerçekleşmemiş. Turunçova'da 3 ev ciddi hasar görmüş durumda, bu evlerin onarımını biz yapacağız. Vatandaşlarımız kısa süre içinde evlerinde oturabilecek. Vatandaşın tarım sigortasından (TARSİM) büyük şikâyeti var. Özellikle çiftçiler tarım sigortası yapmak istediklerini, vergi ödediklerini, arazilerinin kendilerine ait olduğunu ama yasal engeller nedeniyle sigortalarını ödeyemediklerini aktardı. Bu konuda özel bir çalışma başlatacağız. Çalışmaları Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı'na aktaracağız. Sanırım Bakan da TARSİM'den kaynaklı bazı sorunlar olduğunu ifade etmişti. Zarar büyük, umarım zararın boyutları en kısa süre içinde telafi edilir. 
 

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2017, 19:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner695