banner525

Kırmızı Dipli Mum ile Davet Etti

Başkan Çetinkaya’ya kırmızı dipli mum ile davetiye geldi

Kırmızı Dipli Mum ile Davet Etti
banner605
banner603

Balıkesir’in Karesi Belediyesi tarafından bu yıl 11 – 12- 13 Ağustos tarihlerinde 36’ncısı düzenlenecek olan ‘Kurtdereli Mehmet Yağlı Pehlivan Güreşleri’ için Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya’ya kırmızı dipli mum ile davetiye geldi.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya’ya davetiyesini makamında ziyaret ederek, Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Yusuf Kocaoğlu takdim etti. Karesi Belediye Başkan yardımcısı Yusuf Kocaoğlu Davetiyeyi takdim ederken ‘kırmızı dipli mum’un ne anlama geldiğinin hikayesini de anlattı. Başkan Yardımcısı Kocaoğlu; “Kırkpınar ağaları, kırmızı dipli mumları, başta devlet erkanı olmak üzere eşraftan ve erkandan olanlara ve önemli saydıkları dostlarına zamanında atlı postacılarla gönderirlerdi. Atlı postacılar ayrıca kahvelere kırmızı dipli mumu asarak halkı, Kırkpınar Tarihi Yağlı Güreşleri'ne çağırırlardı. Bu yıl Balıkesir'in Karesi İlçesi'nde düzenlenecek olan Kurtdereli Güreşleri'nde de aynı gelenek sürdürülmek isteniyor. Güreş ağamız ve Belediye Başkanımız devlet büyüklerini alt tarafı kımızı renkte olan 'kırmızı dipli mumla' davet etti” dedi.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya’da Karesi Belediyesinin örf adetlerimizi yaşatması çok anlamlı olmuş. Bu özel davetiye için Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’a ve Güreş Ağasına çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2017, 18:02
banner569
banner568

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner593

banner587

banner588

banner590

banner591

banner586

banner618

banner623