banner691
banner686

Kontrolsüz Kavşakta Kazaları Önlemek Amacıyla Çalışma Başlatıldı.

Son günlerde sık sık kazaların yaşandığı kavşakta çalışma başlatıldı

Kontrolsüz Kavşakta Kazaları Önlemek Amacıyla Çalışma Başlatıldı.
banner603

Kumluca İlçesi Eski Cami Mahallesi Rhodiapolis Caddesi ile Orman Sokağın birleştiği noktada yaşanan trafik kazalarından dolayı Kumluca Belediyesi tarafından kavşak çalışması başlatıldı

Kumluca Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Ekipleri tarafından Rhodiapolis Caddesi ile Orman Yolu Sokağın birleştiği kavşakta, kavşak düzenleme çalışması gerçekleştiriliyor. Özellikle okulların açılmasından beri hemen hemen her gün yaşanan maddi hasarlı trafik kazalarından dolayı kavşak kazalarla anılmaya başlamıştı. Trafik kazalarına son vermek amacıyla başlatılan çalışmaları KumlucaBelediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya  yerinde inceledi. Başkan Çetinkaya; “İlçemiz Narenciye Mahallesi ve Eski Cami Mahallelerinden geçen Rhodiapolis Caddesi yeni açıldı. Buna bağlı olarak Caddenin Orman Yolu Sokak ile birleştiği nokta çok göz yanıltıyor. Cadde geniş, sokak ise dar. Caddeyi kullanan araçlar sokağı fark etmeden hız kesmiyor. Orman Yolu Sokaktan gelenlerde eski alışkanlıklarından dolayı hız kesmiyor. Böylece bu kavşaktaki kazalar kaçınılmaz oluyordu. Kumluca Belediyesi olarak bu kazalara son veriyoruz. Artık yaptığımız kavşak çalışmalarıyla soruna çözüm bulmuş olduk” dedi.  

banner568
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tuğba özcan
Tuğba özcan - 1 yıl Önce

Bu kavşaklara durmalı trafik ışıkları konulmalı. Merkez mahallesi Sarıcasu caddesinde oturuyorum ve evimin önünde sürekli kaza oluyor. Bu kazalar kavşaklara konuşacak Kontrollü geçiş Işık'ları ile değil DURMALI IŞIKLAR ile daha çok önlenebilir diye düşünüyorum.

banner651
SIRADAKİ HABER

banner695

banner696