banner666
banner525

Kumluca'da Ramazan Davulu Geleneği Yaşatılıyor

Kumluca ilçesinde yıllar sonra Hüseyin Bacak tarafından yeniden başlatılan Ramazan Davulu Geleneği, Kumluca’da bu yılda yaşatılıyor.

banner603

Her gece sahur vaktinin girmesiyle Kumluca sokaklarında davulu ve megafonu ile dolaşan Hüseyin Bacak bu geleneği yaşatmak için elinden geleni yapacağını söylüyor

Geleneğin yaşatılması için elinden geleni yaptığını söyleyen Hüseyin Bacak: “Ben 3 yıldır Kumluca sokaklarını sahur vaktinde dolaşarak bu geleneğin yaşatılmasına katkı sunmaya çalışıyorum.  Zaman zaman yorulsam da bu geleneği yaşatıyor olmanın hazzı bana yetiyor. Ramazan ayı için 11 Ayın Sultanı tanımlaması yapılıyor. Böyle güzel bir aya güzellik katabiliyorsam ne mutlu. Mümkün olduğu sürece bende bu geleneğin yaşatılması için elimden geleni yapacağım. 30 yıl Finike ilçesinde Babam ile bu geleneği yaşattık, 3 yıl önce Kumluca Kaymakamlığının izni ile Kumluca Belediye Başkanımız Hüsamettin Çetinkaya'nın desteği ile devam ettiriyorum. Sahurda pencere ve balkonlardan gülümseyen minik kardeşlerimizi gördükçe mutlu oluyorum, rahatsız olanlardan da özür diliyorum haklarını helal etsinler” diye konuştu.

Mehmet Şentürk - Kumluca

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2017, 09:01
banner568
YORUM EKLE
banner651
SIRADAKİ HABER

banner650

banner644

banner675

banner643

banner646